تعداد بازدید : ۸۵۴
کد خبر : ۱۸۸۹۰۹
ساعت پنج‌ونیم/ 93؛
۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به مجازاتی برای یک آلومینوم فروش تا بازاری برای ساماندهی ارز.
به گزارش بورس‌نیوز، مانور گسترده بانک‌ها در مزایده، واگذاری‌ها و حتی افزایش سرمایه این روزها بیشتر ذهن سهامداران را درگیر کرده اما در ماه پایانی سال که اغلب حساب‌ها بسته شده کدام شرکت می‌تواند در مزایده یک پول هنگفت را جابه‌جا کند و این شکل مزایده و آگهی دادن بیشتر شبیه به شوی تبلیغاتی بوده و حتی بانک‌ها برای مجوز افزایش سرمایه کماکان مدارک خود را تکمیل نکرده تا بانک مرکزی مجوز آن را صادر کند.

یکی از بانک‌های چسبیده به قانون 141 قانون تجارت، گویا گفته که تاییده حسابرس بانک بر خروجی کدال می‌نشیند و اگر این مجوز صادر شود و البته صدور مجوز بانک‌مرکزی را به همراه داشته باشد امکان صدور افزایش سرمایه این شرکت به شرط‌وشروطی خاص قابل اجرا است.
البته بانک ساکن در برج سپهر نیز چنین رویه‌را داشته و شاید در روزهای پایانی سال، مجامع بانکی با شرط اولویت خاصی برگزار شود.

بازار ارزی
هر چند بحث بازار متشکل ارزی مدتی است مطرح شده و این روزها جدی تر شده؛ اما مادامی که بازار ارز، یک نرخ واحد را به رسمیت نشناخته و شاهد چند نرخ مختلف (نرخ دولتی، نرخ نیمایی و نرخ آزاد) در بازار ارز باشیم، این بازار ساماندهی نشده و حتی راه اندازی بازار متشکل ارزی نیز گرهی از مشکلات این بازار نخواهد گشود.
این کارشناس بازار ارز افزود: حتی اگر سامانه نیما حذف شود و صادرکنندگان از طریق بازار متشکل ارزی، ارز خود را عرضه کنند، اگر نرخ رسمی و دولتی بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومان برقرار باشد، این بازار اثربخشی چندانی نخواهد داشت و بازار متشکل باید بار مشکلات ناشی از عرضه ارز دولتی با نرخ ارزان و غیرواقعی را هم به دوش بکشد. 

محکومیت آلومینیومی
در آخرین جزئیات پرونده‌ واگذاری بزرگ‌ترین واحد آلومینیوم سازی کشور آمده است که مدیر این شرکت به پرداخت چند هزار میلیارد محرروم شد و دیوان عدالت اداری نیز این مسئله را تایید کرده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: