تعداد بازدید : ۱۸۲۹
کد خبر : ۱۸۹۰۰۲
ساعت پنج‌ونیم/ 94؛
۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به موج طمع با طعم دلار تا وامی که در جیب متقاضی نمی‌رود.
پارک خودرو مدیر جدید در کنار کردستان/ نردبان دلار به ظریف نرسید

به گزارش بورس‌نیوز، طبق آخرین شنیده‌ها از ساختمان اپراتورها گویا تغییراتی باردیگر دامن‌گیر اپراتورها می‌شود یعنی اینبار دیگر مدیرعامل اپراتور معروف گویا قرار است که تغییر کند و صندلی خود را به تازه نفسی دیگر تقدیم کند؛ اما سخنگوی راه‌پله‌ها خبری شگرفت داده که مدیر اپراتور زرد که به تازگی تعویض شد اینبار ماشین خود را کنار اتوبان کردستان پارک کرده تا صندلی جدیدی را دریافت کند، البته این نوع تودیع و معارفه بیشتر شبیه اسباب‌کشی بود تا موضوع دیگر.

وقتی باید بازار حفظ شود

رفتن فرد نخست دیپلماسی کشور شاید موج گرانی دلار را به بازار تزریق می‌کرد اما آن کسی که کلید خزانه را در دست دارد نشان داد که می‌تواند دلار را در بازار به‌قدری پخش کند که رفتن ظریف و برجام که هیچ، حتی رئیس‌جمهور نیز دلش گرفت و بخواهد برود بازار می‌تواند با التهاب خاصی مواجه نشود و ارزش پول ملی از بالای نردبان دلار سقوط نکند.

موج طمع با طعم دلار

به گواه فعالان بازارسرمایه، ریسک این بازار افزایش پیدا کرده و اغلب تازه واردان این بازار هنوز نتوانسته‌اند بر صفحه شطرنج بازی بورس مسلط شوند اما احتمالا معنای ریسک را این بازیگران جدید به خوبی می‌دانند که اگر معنای واقعی ریسک مالی در زندگی شخصی در حوالی زندگی ما سرکشی نداشته باشد اما در بازی بورس، این ریسک بر شانه سهامداران نشسته است. بنابراین باید طمع و هیجان در بازار را کنترل کرد و سوار موج تلاطمی دلار نشد.

وامی که در جیب متقاضی نمی‌رود

نگاهی به آمارهای بانکی نشان می‌دهد که سالانه بیش از 600 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی اعطا می‌شود که یک سوم آن تسهیلات جدید بود و مابقی آن کوه یخی است که در حساب‌های بانک‌ها مخفی شده و تاکنون کسی این قسمت از تسهیلات‌دهی را مشاهده نکرده است.
شاید بد نباشد بدانیم تنها در 10ماهه ابتدایی سال جاری، 535 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در حالی به افراد متقاضی پرداخت شد که ابتدا گفته شده پول نیست و اینکه اگر میانگین بر کل کشور گرفته شود، از هر 11 نفر یک نفر وام گرفته است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: