تعداد بازدید : ۱۲۱۰
کد خبر : ۱۸۹۰۴۴
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در لایحه بودجه سال 98 نیز عدد ثابت 20 درصد برای افزایش حقوق‌ها لحاظ شده بود که برخی نمایندگان بار دیگر موضوع پلکانی را مطرح کردند، اما در نهایت صحن علنی پیشنهاد 20 درصدی را تصویب کرد.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی داورانی از بررسی و پیگیری افزایش بیش از 20 درصدی دریافتی حقوق بگیران پایین جامعه در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: سال گذشته موضوع افزایش حقوق در کمیسیون تلفیق و صحن بررسی و جمع بندی این شد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور حقوق‌های پایین افزایش بیشتری یافته و حقوق‌های بالاتر افزایش کمتری یابد، اما تعدادی از هیات‌های علمی دانشگاه‌ها و قضات نسبت به این موضوع اعتراض داشته و عنوان کردند که انگیزه‌ها نسبت به ادامه فعالیت سلب شده، لذا همه گروه‌ها باید به یک نسبت مساوی افزایش حقوق داشته باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت با بیان اینکه با وجود تمام اعتراض‌ها، مجلس تصمیم گرفت که حقوق‌ها به صورت پلکانی افزایش یابد، افزود: در لایحه بودجه سال 98 نیز عدد ثابت 20 درصد برای افزایش حقوق‌ها لحاظ شده بود که برخی نمایندگان بار دیگر موضوع پلکانی را مطرح کردند، اما در نهایت صحن علنی پیشنهاد 20 درصدی را تصویب کرد.

وی ادامه داد: کشور در سال 97 با یک شوک ارزی قابل توجهی مواجه شده که قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده است، لذا ضرورت افزایش کمک به گروه‌های حقوقی پایین در شرایط کنونی نسبت به سال گذشته به مراتب بالاتر است و با توجه به اینکه بنده عضو هیات علمی دانشگاه بوده و از وضعیت کنونی متضرر می‌شوم، اما معتقدم که حقوق‌های پایین تر در سال آینده باید افزایش بیشتر و حقوق‌های بالاتر افزایش کمتری داشته باشند.

پورابراهیمی با بیان اینکه افزایش پلکانی حقوق‌ها برای بازه زمانی کوتاه مدت یک تا دو ساله مفید بوده و در بلندمدت ایراداتی در ساختار اجرایی و عدالت محوری ایجاد می‌کند، اظهار داشت: نگاه ما این است که درصد افزایش حقوق پایین‌تر، بیشتر و درصد افزایش حقوق‌های بالاتر، کمتر باشد تا در این شرایط خاص به اشخاص کم درآمد با حقوق‌های پایین کمک شود.

وی با تاکید بر لزوم افزایش قدرت خرید مردم با تقویت ارزش پول ملی طی سال‌های آینده افزود: درصد کنونی افزایش حقوق‌ها با کاهش قدرت خرید مردم تناسبی ندارد، در حالی که تقویت پول ملی می‌تواند به افزایش قدرت خرید مردم کمک کرده و در واقع تمامی آحاد مردم اعم از غنی و فقیر را در بر گیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام تمرکز دولت در سال 98 باید این باشد که ارزش پول ملی تقویت شده و قدرت خرید به مردم بازگردانده شود، تصریح کرد: پیشنهاد شده که حقوق‌های پایین بیش از 20 درصد افزایش یافته و حقوق‌های بالا، کمتر از 20 درصد؛ که این موضوع در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی و موضوع تغییر در نحوه محاسبه حقوق و اولویت افزایش درصد حقوق بگیران پایین پیگیری می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: