تعداد بازدید : ۵۹۵
کد خبر : ۱۸۹۰۹۲
معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس خبر داد:
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 66 تن معامله زعفران در بازار فیزیکی و 27 تن نیز در بازار سپرده کالایی انجام شده است.

به گزارش بورس نیوز، حسن امیری معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در مراسم راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله زعفران گفت: باوجود اینکه ایران تولیدکننده اصلی زعفران محسوب می‌شود اما تاکنون از مزایای موجود در این زمینه استفاده نشده و کشاورزان نیز کمترین منفعت را کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی معاملات زعفران در بورس کالا این محصول جایگاه خود را در بازار فیزیکی و گواهی سپرده کالایی کسب کرده است.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 66 تن معامله زعفران در بازار فیزیکی و 27 تن نیز در بازار سپرده کالایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه معرفی و راه اندازی ابزارهای متعدد در بازار سرمایه و آشنایی فعالان بازارها با نحوه کارکرد و مزایای این بازارها نیاز به تلاش رسانه ها دارد، گفت: با راه اندازی معاملات آپشن زعفران در بورس کالا سبد ابزارهای مالی زعفران تکمیل تر می شود که از این امر امکانات جدیدی برای فعالین این بازار در زمینه بیمه قیمت زعفران در آینده را نیز به همراه خواهد داشت.

امیری با اشاره به اینکه قرارداد اختیار معامله زعفران نسبت به قراردادهای آتی، ریسک کمتر و نیاز به سرمایه در گردش کمتری نیز دارد، افزود: این قرارداد مبنایی برای بیمه قیمت زعفران در آینده بوده که این مزیت بزرگ برای کشاورزان از جذابیت بالایی برخوردار است.

بورس‌ها و ناشران سازمان بورس با بیان اینکه تاکنون بورس کالا عملکرد بسیار مناسبی در حوزه ابزارسازی برای بخش کشاورزی داشته است،گفت: سازمان بورس نیز زمینه‌ای مناسب برای ایجاد ابزارهای مالی جدید از جمله صندوق های کالایی محصولات کشاورزی در بورس کالا را فراهم می کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: