تعداد بازدید : ۲۵۴۴
کد خبر : ۱۸۹۱۴۳
ساعت پنج‌ونیم/ 97؛
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به کپی‌کردن از ادغام‌های بانکی و عروسی که داماد ندارد.
دود سیاه اختلاس از یک ژنراتورساز/ جدی شدن داستان یک واگذاری‌

به گزارش بورس‌نیوز، روند معاملاتی رخوت‌آور و خسته امروز بورس نشان دهنده آن بود که مانور هوش سرمایه بیشتر به سمت تک‌سهم‌ها گام برداشته و طبق وعده دومینویی که در مطلب روز گذشته به خوانندگان داده شد، امروز قندی‌ها به‌عنوان لیدر بازار پرچم‌دار شدند.
اما بازار طی این روزها کم حجم بوده و در حالت انتظار فرو رفته و بیشتر نگاه‌ها به سمت سهم‌های دلاری دوخته شده و البته نمی‌توان از نقش لایحه پالرمو نیز غافل شد اما علارغم افزایش قیمت دلار برخی محصولاتی که بر سهام تاثیرگذار است و قیمت ارز از 4200 به سمت نیمایی رفته اما چندان واکنشی از سوی بازار دیده نمی شود و مجموعا غذایی‌ها، لبنی‌ها و دارویی‌ها و غیره سوار بر موج نشده‌اند.

ابرسیاهی از یک ژنراتورساز
شنیده‌ها حاکی از ابرهای سیاهی به رنگ اختلاس در یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های برقی بوده که این رقم گویا مابین 80 تا 150 میلیارد تومان برآورد شده و این شرکت ژنراتورساز که مدیر آن برچسب اخراج نیز خورده تا به دادگاه معرفی نگیرد تا تحت پیگرد قرار نگیرد البته دوستی مدیرعامل با این شخص را نمی‌توان کتمان کرد.
از سوی دیگر این شرکت بزرگ که در مجمع دیروز آلومینیوم المهدی توانست 4 کرسی را بخاطر رددیون بدست آورد شاهد شرکت‌های مختلفی در زیرمجموعه بوده که چند سهم آلومینیومی را بخاطر واگذاری‌ها بوده که طی آینده‌ای نزدیک، پاکت‌های آن نیز گشوده خواهد شد.

واگذاری‌ها رنگ جدی می‌گیرد
بحث واگذاری شستا جدی شده و این در حالی است که این موضوع می‌تواند برخی از سهم‌های بورسی را جذاب کند؛ برای مثال اگر «شکربن» اصلاح شود حتی در حوالی 1500 تومانی نیز جذاب می‌شود یا اگر حفاری شمال پایان پذیره نویسی استفاده نشده را منظور کند می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و البته سیمانی‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت.
 
ادغام‌ها از میرداماد به ملاصدرایی‌ها می‌رسد؟!
طی مطالب گذشته ساعت پنج‌ونیم عصر، به اوضاع نابسامان کارگزاری‌ها و زیان‌ده بودن آنها اشاره شد و امروز سخنی به میان آمد که شاید پس از ادغام‌هایی که در شبکه بانکی مشاهده شد، شاید این ادغام در آینده صنعت کارگزاری نیز به چشم دیده شود اما مشکل کارگزاری‌ها عدم اجازه به صدور مجوز جدید و تقریبا انحصاری بودن این صنعت است زیرا امروز فضا برای کارگزاران جدیدی که دارای ابداعات جدیدی هستند، تنگ بوده و باید اجازه تنفس در این بازار داده شود.

شعله‌ای برای روشنی چراغ نفت نیست
طلسمی به‌عنوان عرضه نفت خام در بورس‌انرژی شکل گرفته که گویا شکستن آن به بت‌شکن بزرگ نیاز دارد و حضرت فیل باید از پس آن برآید زیرا اگر مسئولین داخلی نخواهند، آیه هم نازل شودف طبیعتا هیچ کوچه بن‌بستی، اتوبان نمی‌شود؛ تخفیف ٦ دلاری قیمت نسبت به قیمت‌های جهانی تمهیداتی است که برای آوردن مشتریان به پای میزمذاکره در نظر گرفته شده است. 

نرخ دلاری که سرگیجه دارد
از راه‌پله‌های سخنگو خبری آمد که حذف نرخ ارز بازار نیما از قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی حکایت دارد و نرخ سنا «بازار آزاد» جایگزین آن خواهد شد اما مسئولان چقدر وقت خالی برای تصمیم‌گیری دارند که هر روز برای دلار، طومار نویسی از نحوه اجرا دارند اما برای بازگشت ارز، هیچ! مسئولین بر پایه دلار باید راه ورود دلار به کشور را هموار کند نه اینکه راه خروج محصولاتی که دلار می‌زاید را ببندند و هر روز بازی در قالب بخشنامه‌ای به این بازار رکودزده تزریق می کردند.

طلای آب شده مشتری پیدا کرد
در ساعت پنج‌ونیم عصر روز گذشته به دیگر خبری که در خصوص طلای دست‌دوم، کدهایی آوردیم که امروز مدیر بورس‌کالا خبر از قرارداد آتی طلای آب شده در بورس کالا را داد بنابراین اگر نگاهی به بازارسرمایه و طلا داشته باشیم، می‌توان حرکت‌های مثبتی را در این خصوص انجام داد.

تجارت شارژ می‌شود
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور  پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 45,700,000,000,000 ریال به مبلغ 255,051,201,000,000 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار سرمايه و خروج از شموليت ماده 141 اصلاحيه قانون تجارت که در تاریخ 1397/12/11 به تصویب هیات مدیره رسید.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: