کد خبر : ۱۸۹۱۵۶
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به درخواست بسیاری از کشورها و شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در بندرچابهار گفت: خوشبختانه امروز بندر چابهار در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و شرکت‌های خارجی نیز به دنبال آن هستند که در این مسیر سهم داشته باشند.

به گزارش بورس نیوز، علیم یارمحمدی با اشاره به درخواست بسیاری از کشورها و شرکت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در بندرچابهار گفت: خوشبختانه امروز بندر چابهار در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته و شرکت‌های خارجی نیز به دنبال آن هستند که در این مسیر سهم داشته باشند.

نماینده مردم زاهدان در خانه ملت، با اشاره به اعلام آمادگی شرکت‌های سرمایه‌گذاری کشور افغانستان برای سرمایه‌گذاری در پروژه توسعه بندر چابهار، گفت: بر اساس گزارش مسئولان مربوطه، این شرکت‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری 210 میلیون دلاری در بندر چابهار هستند.

وی افزود: از طرف دیگر درخواست‌های سرمایه‌گذاری در بندر چابهار تنها معطوف به شرکت‌های افغانستانی نمی شود، بلکه کشورهای دیگر مانند چین نیز به دنبال سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند.

یارمحمدی ادامه داد: هفته گذشته همایشی در منطقه چابهار برای بررسی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه بندر چابهار برگزار شد و در این نشست شرکت‌های بزرگ خارجی نیز مشارکت داشتند به طوری که میزان حضور تجار و سرمایه‌گذاران غیر قابل انتظار بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط کنونی مشوق‌های بسیاری برای جذب سرمایه‌گذاری در بندر چابهار ارائه شده و کشورهای دیگر به دنبال رقابت برای کسب موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند.

وی ادامه داد: بندر چابهار از نظر جغرافیایی و ژئوپلیتیکی جایگاه منحصر به فردی دارد و ایران می‌تواند از این عرصه برای توسعه اقتصادی و کسب درآمد استفاده کند، میزان سودآوری بندر چابهار در صورت تحقق برنامه‌ها به میزانی است که ما می‌توانیم فروش نفت خود را متوقف کنیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس افزود: البته سازمان بنادر و وزارت راه و شهرسازی باید تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه‌ها و توسعه منطقه چابهار صورت دهند، به نظر من در شرایط کنونی ایجاد زیرساخت‌های ریلی و جاده‌ای در اولویت قرار دارد و باید در جهت تسریع اجرای این برنامه‌ها اقدام کرد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: