تعداد بازدید : ۸۷۸
کد خبر : ۱۸۹۲۲۲
مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
افزایش سرمایه شرکت های بیمه از محل آورده نقدی سهامداران باید در شرایطی صورت گیرد که روند سودآوری صنعت بیمه، سیگنال مثبتی به سهامداران دهد و انگیزه ای برای شرکت در افزایش سرمایه ایجاد کند.
به گزارش بورس نیوز نرخ دیه سال ۹۸ اعلام شد. دیه مرد مسلمان در ماه های غیر حرام ۲۷۰ میلیون تومان است و در ماه های حرام ۹۰ میلیون تومان به این مبلغ افزوده می شود. علاوه بر نرخ دیه، قیمت خودروها و ساختمان ها و ماشین آلات و تجهیزات هم افزایش زیادی داشته و به نظر می رسد سرمایه فعلی شرکت های بیمه جوابگوی نیازهای کشور نبوده و باید افزایش سرمایه در دستور کار صنعت بیمه قرار بگیرد.

ابراهیم کاردگر مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: نرخ دیه سال ۹۸ نسبت به امسال، رشد تقریبا ۱۷ درصدی دارد و این میزان افزایش، اتفاق عجیبی نیست.

وی افزود: مطابق قوانین نرخ حق بیمه شخص ثالث هم متناسب با دیه افزایش خواهد یافت و در واقع افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث، افزایش نرخ دیه را پوشش خواهدداد. 

این فعال صنعت بیمه در پاسخ به این سوال که «آیا با توجه به افزایش قیمت ها، افزایش سرمایه شرکت های بیمه ضرورت دارد؟» گفت: نگهداری ریسک در شرکت های بیمه بر اساس ظرفیت نگهداری آنها است. افزایش سرمایه شرکت های بیمه در این مقطع ضرورت ندارد و هر شرکت می تواند بخشی از ریسک های متقبل شده را به بیمه های اتکایی واگذار کند. ضمن اینکه افزایش سرمایه شرکت های بیمه از محل آورده نقدی سهامداران باید در شرایطی صورت گیرد که روند سودآوری صنعت بیمه، سیگنال مثبتی به سهامداران دهد و انگیزه ای برای شرکت در افزایش سرمایه ایجاد کند.

مدیر عامل «دانا» در خاتمه در رابطه با وضعیت شرکت بیمه دانا اظهار داشت: افزایش سرمایه شرکت از محل آورده نقدی امسال انجام شده و سرمایه بیمه دانا به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است. از افزایش سرمایه استقبال می کنیم؛ ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است. در صورت بهبود روند فعالیت صنعت بیمه و افزایش سودآوری شرکت، در این خصوص اقدام خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: