تعداد بازدید : ۷۳۰
کد خبر : ۱۸۹۲۲۲
مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
افزایش سرمایه شرکت های بیمه از محل آورده نقدی سهامداران باید در شرایطی صورت گیرد که روند سودآوری صنعت بیمه، سیگنال مثبتی به سهامداران دهد و انگیزه ای برای شرکت در افزایش سرمایه ایجاد کند.
به گزارش بورس نیوز نرخ دیه سال ۹۸ اعلام شد. دیه مرد مسلمان در ماه های غیر حرام ۲۷۰ میلیون تومان است و در ماه های حرام ۹۰ میلیون تومان به این مبلغ افزوده می شود. علاوه بر نرخ دیه، قیمت خودروها و ساختمان ها و ماشین آلات و تجهیزات هم افزایش زیادی داشته و به نظر می رسد سرمایه فعلی شرکت های بیمه جوابگوی نیازهای کشور نبوده و باید افزایش سرمایه در دستور کار صنعت بیمه قرار بگیرد.

ابراهیم کاردگر مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: نرخ دیه سال ۹۸ نسبت به امسال، رشد تقریبا ۱۷ درصدی دارد و این میزان افزایش، اتفاق عجیبی نیست.

وی افزود: مطابق قوانین نرخ حق بیمه شخص ثالث هم متناسب با دیه افزایش خواهد یافت و در واقع افزایش نرخ حق بیمه شخص ثالث، افزایش نرخ دیه را پوشش خواهدداد. 

این فعال صنعت بیمه در پاسخ به این سوال که «آیا با توجه به افزایش قیمت ها، افزایش سرمایه شرکت های بیمه ضرورت دارد؟» گفت: نگهداری ریسک در شرکت های بیمه بر اساس ظرفیت نگهداری آنها است. افزایش سرمایه شرکت های بیمه در این مقطع ضرورت ندارد و هر شرکت می تواند بخشی از ریسک های متقبل شده را به بیمه های اتکایی واگذار کند. ضمن اینکه افزایش سرمایه شرکت های بیمه از محل آورده نقدی سهامداران باید در شرایطی صورت گیرد که روند سودآوری صنعت بیمه، سیگنال مثبتی به سهامداران دهد و انگیزه ای برای شرکت در افزایش سرمایه ایجاد کند.

مدیر عامل «دانا» در خاتمه در رابطه با وضعیت شرکت بیمه دانا اظهار داشت: افزایش سرمایه شرکت از محل آورده نقدی امسال انجام شده و سرمایه بیمه دانا به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است. از افزایش سرمایه استقبال می کنیم؛ ولی هنوز اقدامی صورت نگرفته است. در صورت بهبود روند فعالیت صنعت بیمه و افزایش سودآوری شرکت، در این خصوص اقدام خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: