تعداد بازدید : ۷۳۴
کد خبر : ۱۸۹۲۹۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهارکرد:
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
فعالان بازارسرمایه طی ماه پایانی سال گام در مسیر سرمایه‌گذاری در سهم‌هایی که تصمیم به تجدید ارزیابی گذاشته‌اند داشته البته بازار با یک خبر بنیادی، می‌تواند تکانه‌ای مثبت را رقم بزند.

بورس در انتظار خبری بنیادی/ حرکت بازار به سمت سهم‌ها تجدید ارزیابی

حسن رضایی کارشناس بازارسرمایه درخصوص پیش‌بینی خود از وضعیت بازار درهفته جاری به خبرنگار بورس‌نیوز اظهار کرد: بازار در هفته‌های منتهی به پایان سال همیشه با فشار فروش مواجه بوده و طبیعتا شاید شاهد رشد آنچنانی نباشیم مگر اینکه یک خبر بنیادین بیاید.

وی در اینباره که بازار در هفته جاری به سمت چه سهم‌هایی حرکت می کند، ادامه داد: فعلا باتوجه به افزایش سرمایه‌هایی که آمده فعلا روی سهم‌هایی که تصمیم به تجدید ارزیابی گرفته‌اند، سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ سهم‌های بنیادی که P/E آنها پایین آمده و البته P/E زیر 5 سهم‌های فراوانی در بازار وجود دارد بنابراین اگر سرمایه‌گذارانی که با قصد بلندمدت وارد بازار شدند و دنبال خرید این سهم‌ها هستند، سهم‌های بنیادی که P/E خوبی دارند.

این کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت پتروشیمی‌ها و فلزی‌ها نیز بیان کرد: پتروشیمی‌ها با توجه به قیمت و سابقه معاملاتی به نظر می‌رسد قیمت‌های خوبی داشته باشند زیرا P/E شان اصلاح و جذاب شده و هم اینکه از نظر بنیادین شرکت‌های قوی هستند. 

وی در پایان افزود: اما از سوی دیگر نباید فراموش کرد که اقبال بازار فعلا روی سهم‌هایی است که دارایی تجدید ارزیابی است و خیلی کم به این سهم‌ها وارد می‌شوند؛ بنابراین انتظار داریم با پایین آمدن یا فرونشست جو گزارش‌های تجدید ارزیابی بازار به سمت پتروشیمی‌ها حرکت کند زیرا قیمت‌هایشان واقعا جذاب است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: