تعداد بازدید : ۶۰۶
کد خبر : ۱۸۹۳۰۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگرچه خودروسازان در وضعیت تحریم تحت فشار هستند اما بدرفتاری با خریداران به ویژه افرادی که در موضوع خودروهای پیش‌فروش شده متضرر شده‌اند قابل پذیرش نیست.

به گزارش بورس نیوز، حمید گرمابی با انتقاد از برخورد نامناسب یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی با مشتری، گفت: خودروسازان باید در برخورد با مشتری نهایت احترام و ادب را رعایت کرده و شرایط خریداران را درک کنند. در حال حاضر که مردم به دلیل خُلف وعده خودروسازان بسیار ناراحت و عصبانی هستند شرکت‌های خودروسازی باید تمام هم و غم خود را برای عمل به تعهدات به کار گیرند.

نماینده مردم فیروزه و نیشابور در خانه ملت با بیان اینکه خودروهای پیش‌فروش شده با تأخیر ۴ ماه یا بیشتر به خریداران تحویل داده می‌شود، افزود: در شرایطی که خودروسازان به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و خودروهای پیش‌فروش شده را با تاخیرهای طولانی‌مدت و قیمت‌های سرسام‌آور به خریداران تحویل می‌دهند رفتار بی‌ادبانه و برخورد نامناسب توجیهی ندارد و قابل دفاع نیست. دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید با متخلفان برخورد کند.

وی اظهار کرد: اگرچه خودروسازان در وضعیت تحریم تحت فشار هستند اما بدرفتاری با خریداران به ویژه افرادی که در موضوع خودروهای پیش‌فروش شده متضرر شده‌اند قابل پذیرش نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه خودروسازان باید تمام توان خود را برای عمل به تعهدات به کار گیرند، تاکید کرد: این شرکت‌ها نمی‌توانند با ادعاهایی مانند افزایش نرخ ارز از تحویل خودرو سرباز زنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با طرح این پرسش که در صورت کاهش نرخ ارز آیا خودروسازان مابقی پول را به خریداران برگشت می‌دادند، تصریح کرد: مسلما در صورت ایجاد چنین شرایطی این شرکت‌ها مبلغی به ازای ارزانی خودرو به خریداران پرداخت نمی‌کردند بلکه قیمت درج شده در قرارداد را مبنا قرار می‌دادند.

وی با بیان اینکه باوجود مشکلات بسیاری که برای صنعت خودروسازی در یک سال گذشته ایجاد شده است این شرکت‌ها باید به مفاد قراردادهای قطعی خود عمل کند، ادامه داد: خودروسازان باید به ازای تاخیر در تحویل خودروهای پیش‌فروش ایجاد شده، به خریداران جریمه پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: افزایش نرخ ارز مشکلات زیادی برای صنایع به ویژه صنعت خودروسازی ایجاد کرده است چراکه چهارچرخ‌ها از قطعات بی‌شماری تشکیل می‌شود که در صورت نبود یکی از این قطعات خودرو قابل استفاده نیست. همان گونه که در حال حاضر خودروهای بسیاری به دلیل ناقص بودن در انبارها مانده و قابل استفاده نیستند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: