تعداد بازدید : ۱۸۶۸
کد خبر : ۱۸۹۳۲۲
ساعت پنج‌ونیم/ 99؛
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به دنده معکوسی که از سوی کارگزاران شنیده شده تا قیمت دلاری که به نوسان جمعیتی پایتخت گره خورده است.
یک سور به بابک/ تزریقی در باک خودروسازان
به گزارش بورس‌نیوز، اسامی متخلفان پتروشیمی‌ زمانی که رسانه‌ای شد، پرده از خیلی اتفاقات انداخت چراکه مشخص شد بسیاری از کسانی که در صف نخست انقلاب سینه‌ می‌زنند، بستگان آنها از تحریم‌ها چه منافعی نمی‌برند و به بهانه‌هایی همچون تحریم، چگونه با شعبده بازی دلار 4200 تومانی را به دلار آزاد با مردم حساب  نمی‌کنند، اینجاست که دلمان می‌سوزد که نهاد ناظری برای پیشگیری وجود ندارد و همیشه باید به‌دنبال تخلف‌ها گشت؛ امیدواریم این پرونده‌ای که اسامی آن رسانه‌ای شده داغی تازه و بزرگ‌تر از پرونده سلاطین اعدامی داشته و با 6 میلیارد و 656 میلیون یورو یعنی سه برابر بابک زنجانی به کشور زیان زد و به پیش سلطان سلاطین، خاوری گرامی رفت.
اینجاست که جای خالی شفافیت حساب‌های ارزی و مبارزه با پولشویی دقیقا باید در اعماق وجودمان حس شود تا اینگونه آینده این کشور به سخره گرفته نشود.

خط لاستیک در صنعت کارگزاری‌ها
از سال 84 تاکنون برای تاسیس کارگزار جدید مجوزی صادر نشده و شاید سازمان تنها دو راه را پیش‌روی خود داشته باشد، ادغام یا افزایش؛ زمزمه‌های ادغام کارگزاری‌های زیان‌ده طی هفته گذشته شنیده شد اما اینبار خبری آمده که به ازای هر ادغام، احتمال دارد که یک کارگزاری اضافه شود یعنی این سوال پیش می‌آید که تابوی کارگزاری جدید در این صنعت شکسته خواهد شد.

جذر و مد دلار
قیمت این روزهای دلار مانند جمعیت روز و شب تهران شده و روزها به بالای 13 هزار تومان می‌رسد و شب‌ها همان در مرز روانی 13 هزارتومان باقی می‌ماند.

تزریق مکمل در باک خودروسازان
با تزریق سه هزار و 400 میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی، روند تولید خودرو در کشور با رفع بخشی از مشکل سرمایه در گردش موردنیاز قطعه سازان افزایشی شد.

با تامین منابع مالی ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی، باقی مانده تسهیلات مورد نیاز این بخش نیز در 2 هفته آینده پرداخت می‌شود.برای تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانک مرکزی از طریق 12 بانک، 11 هزار میلیارد تومان در دو بخش ریالی و ارزی پرداخت شود که شامل چهار هزار میلیارد تومان و 844 میلیون یورو بود.تامین قطعات موجب افزایش تولید شده و تولید روزانه خودرو به حدود چهار هزار دستگاه در روز رسیده است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: