تعداد بازدید : ۵۴۷
کد خبر : ۱۸۹۳۳۶
دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز خبر داد:
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: آزادسازی سقف رقابت کاهش اشتهای خرید و فروش محصولات در بازار را به همراه خواهد داشت.

به گزارش بورس نیوز، براساس مصوبات جلسه مشترکی که روز گذشته میان فولاد مبارکه و هیات مدیره اتحادیه تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی برگزار شد باید از این پس قیمت پایه ورق سرد و گرم فولادی طبق فرمول در بورس کالا به صورت هفتگی ازطریق معاونت معدنی وزارت صمت اعلام شود همچنین سقف رقابت در قیمت‌گذاری این محصولات در بورس کالا نیز باید آزاد شود که این امر قطعا تغییراتی در قیمت محصولات فولادی به همراه خواهد داشت.

در این خصوص رسول خلیفه سلطان دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد به بورس‌نیوز گفت: به تبع رفع این محدودیت‌ها رقابت از کمترین قیمت آغاز نمی‌شود بنابراین در نهایت قیمت واقعی‌تری برای این محصولات تعیین می‌شود.

وی با بیان اینکه از این پس رقابت براساس آخرین قیمت فروش انجام می‌شود، افزود: تاکنون کف قیمت مبنای رقابت قرار می‌گرفت بنابراین پس از آن بالاترین قیمت برای محصولات تعیین می‌شد اما به تبع آزادسازی سقف رقابت در بورس‌کالا هیجانی در بازار ایجاد نمی‌شود که این امر موجبات تعیین قیمت منطقی برای محصولات را فراهم می‌کند.

خلیفه سلطان با اشاره به اینکه با آزادسازی سقف رقابت قیمت این محصولات کمتر می شود، تاکید کرد: تاکنون کف قیمت مبنای رقابت قرار می‌گرفت و پس از رقابت قیمت محصولات به 4000 تومان افزایش می‌یافت اما از این پس قیمت مذکور مبنای رقابت قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از این پس به دلیل کنترل حجم تقاضا در بازار قیمت این محصولات کاهش می‌یابد.

دبیرانجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه آزادسازی سقف رقابت محصولات فولادی تغییری در میزان فروش این محصولات ایجاد نمی کند، ادامه داد: این امر صرفا کاهش اشتهای خرید و فروش محصولات در بازار را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: