تعداد بازدید : ۸۹۰
کد خبر : ۱۸۹۳۷۵
مدیر مالی «غشاذر» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
یکی از راهکارهای حمایت از صنعت لبنی و نیز افزایش سرانه مصرف لبنیات در کشور، حذف مالیات بر ارزش افزوده کل محصولات لبنی است.
به گزارش بورس نیوز، نماد «غشاذر» هفته جاری را مثبت آغاز کرده و امروز هم با صف خرید مواجه است. 
این شرکت که به تازگی افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از محل آورده نقدی و مطالبات را به ثبت رسانده، در ۱۱ ماهه امسال درآمد ۱۷۲۷ میلیارد ریالی شناسایی کرده که ۳۹ درصد بیش از درآمد مدت مشابه سال قبل بوده است.

حجت‌اله عظیمی مدیر مالی شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص پیش‌بینی روند سودآوری شرکت در سال آینده بیان کرد: نرخ شیر خام امسال افزایش محسوسی داشت؛ ولی به نظر می‌رسد به نقطه‌ای رسیده‌ایم که نرخ شیرخام در محدوده قیمت های فعلی تثبیت شده و بازار کشش افزایش نرخ بیشتری ندارد، بنابراین انتظار افزایش نرخ شیرخام در ماه های آینده نمی‌رود. 

وی افزود: به رغم افزایش نرخ شیرخام و مشکلات تامین شیر مازاد در برخی مقاطع، اما وضعیت شرکت بسیار مطلوب بود، ضمن اینکه این شرکت، علاوه بر تولید محصولات لبنی، تولید آبمیوه دارد و تنوع تولید را نقطه مثبتی برای شرکت می‌دانیم. با توجه به شرایط موجود چشم انداز سال ۹۸ «غشاذر» و صنعت لبنی کاملا مثبت است.

مدیر مالی «غشاذر» در مورد نقطه قوت صنعت لبنی عنوان کرد: صنعت لبنی وابستگی چندانی به صادرات ندارد. به همین دلیل، ممنوعیت یا محدودیت صادرات اثر با اهمیتی بر سودآوری شرکت های لبنی نداشته و می توان با تکیه بر بازار داخل، فروش انجام داد. 

این فعال صنعت لبنی در رابطه با مشکلات صنعت لبنی و راهکارهای بهبود وضعیت صنعت اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات شرکت های لبنی، افزایش قیمت محصولات بسته بندی است که بهای تمام شده لبنیات را بالا برده است. علاوه بر این، از بین محصولات لبنی فقط شیر ساده و پنیر، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف است و سایر محصولات لبنی مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند. یکی از راهکارهای حمایت از صنعت لبنی و نیز افزایش سرانه مصرف لبنیات در کشور، حذف مالیات بر ارزش افزوده کل محصولات لبنی است.

عظیمی در خاتمه تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات صنعت لبنی، ضعف فرهنگی در مصرف لبنیات است. اگر چه منکر تاثیر کاهش قدرت خرید مردم بر مصرف لبنیات نیستیم؛ ولی با توجه به اهمیت مصرف لبنیات در سلامت مردم، امیدواریم لبنیات سهم بیشتری در سفره خانوارها بیابد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: