تعداد بازدید : ۸۱۸
کد خبر : ۱۸۹۳۸۹
مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن مطرح کرد:
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: به نظر می‌رسد تصمیم دولت بر تغییر سیاست تخصیص ارز با قیمت 4200 تومانی اثر مثبتی روی بازار گذاشته است.

به گزارش بورس نیوز، محمد مشاری درباره تغییر سیاست تخصیص ارز 4200 تومانی اظهار کرد: به نظر می‌رسد تصمیم دولت بر تغییر سیاست تخصیص ارز با قیمت 4200 تومانی اثر مثبتی روی بازار گذاشته است. به این صورت که بسیاری از صنایع مانند دارویی‌ها، قندی‌ها و بعضی از صنایع دیگر از این تصمیم متاثر خواهند شد.

وی افزود: اما آن چیزی که مهم است این است که بازار این تغییر سیاست را دارد به قیمت ارز نیمایی تسری می‌دهد. یعنی فعالان بازار این طور انتظار دارند که نرخ ارز نیمایی نیز با افزایش مواجه شود. 

مشاری اظهارکرد: باتوجه به اینکه اکثر شرکت‌های فعال در بازار سرمایه به نحوی از افزایش قیمت دلار چه در بحث ارزش جایگزینی و نرخ‌های فروش متاثر می‌شوند و بازار به استقبال این قضیه رفته و ما امیدوار هستیم بتوانیم برای روزهای پایانی سال و سال آینده افزایش خوبی در حجم و نرخ معاملات داشته باشیم.

مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: آن چیزی که مسلم است این است که رفتار بازار رفتاری غیرقابل پیش بینی است. همان طور که تا چند روز پیش اکثر تحلیلگران روزهای بی‌رمق و منفی را برای روزهای پایانی سال پیش‌بینی می‌کردند این اتفاق در عمل نیفتاد. ما باید منتظر باشیم و ببینیم که سیاست‌های بودجه در روزهای آخر به چه صورتی شفاف می‌شود و آن وقت با اطمینان بیشتری درباره آینده بازار صحبت کنیم. 

مشاری بیان کرد: آن چه که مسلم است و آنچه که با قطعیت بالاتری درباره آن می‌توان صحبت کرد این مساله است که قیمت سهام در بازار سرمایه ایران یا ارزش بازار سهام بسیار بسیار پایین‌تر از ارزش جایگزینی بسیاری از شرکت‌ها و صنایع بوده که این خود می‌تواند برای افزایش قیمت سهام در بازار سرمایه ایران موتور محرکه‌ای باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: