تعداد بازدید : ۱۳۱۹
کد خبر : ۱۸۹۴۱۵
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اظهارکرد:
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
هرچه به انتهای سال نزدیکتر شویم ازفشار فروش کم می‌شود و با توجه به اینکه قیمت سهم‌ها ارزنده است و فارغ از بحث‌ها و ریسک‌های سیاسی در شرایط فعلی سهم‌ها از ارزندگی خوبی برخوردار هستند.

نوری

سعید نوری در ارزیابی خود از وضعیت بازار سرمایه در هفته جاری در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز اظهار کرد: به نظر من پایان سال باتوجه به اینکه بعضی از کارگزاری‌ها تاخیر احتمالی دارند، بعضی از شرکت‌های حقوقی شاید به لحاظ شناسایی سود مجبور به فروش سهام باشند و یا بابت تامین نقدینگی به پول نیاز داشتند در هفته‌های گذشته بازار کمی منفی و فشار فروش بالا بود. 

وی افزود: فکر می‌کنم هرچه به انتهای سال نزدیکتر شویم ازفشار فروش کم می‌شود و با توجه به اینکه قیمت سهم‌ها ارزنده است و فارغ از بحث‌ها و ریسک‌های سیاسی در شرایط فعلی سهم‌ها از ارزندگی خوبی برخوردار هستند میتوان انتظار داشت که بازار رو به بهبود برود و مثبت شود. البته به جز در نظر گرفتن پارامترهای سیاسی.

کارشناس بازار سرمایه درباره اینکه بازار به سمت چه سهم‌هایی حرکت می‌کند، توضیح داد: باتوجه به اینکه سهم‌ها، سهم‌های بنیادی و سودده هستند در گروه فلزات، معادن و در ادامه پتروشیمی و پالایشی چون ریسک‌های سیاسی می تواند تاثیرگذار باشد. اما فلزات، معادن و با یک فاصله ای پتروشیمی‌ها باشد.

نوری در پاسخ به این سوال که گروه فلزی‌ها در هفته گذشته قرمز و درحال حاضر سبز است، بیان کرد: یک دلیل آن ارزندگی سهم‌هاست. ای‌پی‌اس‌هایی که اعلام کردند و باتوجه به اینکه وضعیت قیمت‌های جهانی هم در هفته اخیر رو به بهبود بوده است، من فکر می‌کنم اگر هم قرار باشد پارامترهای سیاسی تاثیرگذار باشد که حتما تاثیرگذار است، در گروه پیشخوان این موضوع نیستند. می‌توان گفت که تاثیرپذیرترین سهم در بحث تحریم‌ها شاید پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی باشد. در عین حال مهمترین موضوع ارزندگی این سهم‌ها به لحاظ قیمتی باتوجه به سودهایی که پیش‌بینی کردند. در ماه اردیبهشت و خرداد مجامع شروع می شود و فرصت خرید است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: