تعداد بازدید : ۸۸۶
کد خبر : ۱۸۹۴۶۶
تزریق ویتامین مپنا در رگ‌های این آلومینیوم‌ساز؛
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

به گزارش بورس‌نیوز، با فسخ واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال به خریدار قبلی و واگذاری مجدد آن، پای خریدار یا بهتر بگوییم غول برقی کشور به ماجرای آلومینیوم المهدی باز شد. با منتفی شدن خرید المهدی از سوی آلومینیوم خاتم وابسته به شرکت فروآلیاژ گنو، سازمان خصوصی‌سازی مالکیت این مجموعه را به گروه مپنا واگذار کرد.

سازمان خصوصی‌سازی طی اطلاعیه‌ای در اوایل بهمن ماه امسال اعلام کرده بود که به دلیل عدم ایفای برخی تعهدات از سوی خریدار قبلی سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال(شرکت فروآلیاژ گنو) و حال شدن دین مشارالیه، سازمان خصوصی سازی اقدام به انتشار فراخوان در خصوص جایگزینی خریدار قبلی نموده و پس از بررسی پیشنهادهای رسیده، قرارداد جایگزین با "شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی(مپنا)" منعقد گردید.

آخرین خبرها از واگذاری آلومینیوم المهدی

معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادهای سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه به خبرنگار بورس‌نیوز گفت: پس از این که خریدار قبلی شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال نتوانست به برخی از تعهدات خود عمل کند، سازمان خصوصی سازی بر اساس قانون و مطابق اختیارات خود که در قرارداد واگذاری این شرکت نیز درج شده بود، در راستای استیفای حقوق دولت و مطالبات این سازمان اقدام به واگذاری مجدد این مجتمع کرد.

سید محمد حسینی گفت: در این خصوص در بین 4 شرکت، «مپنا» دارای اهلیت شناخته شد و نماینده گروه مپنا در حال حاضر در این مجتمع مستقر شده و در حال انجام تشریفات مربوط به نقل و انتقال این شرکت است.

پیگیری‌های از نوع بورس‌نیوز

هفته گذشته بود که شایعاتی پیرامون این مجموعه در سطح محدود منتشر شد. 

پیگیری‌های بورس نیوز نشان داد که سرو سامان دادن دوباره به یک کارخانه بزرگ تولیدی که پتانسیل بالایی برای بازگشت به جایگاه اصلی خود و رشد و توسعه بیشتر دارد، به مذاق برخی که از تضعیف آن منتفع می‌شوند خوش نیامده و تلاش دارند تا با ایجاد شایعه و حاشیه، منافع خود را دنبال کنند.

در همین راستا، چند و چون حواشی ساخته شده پیرامون این غول برقی توسط بورس‌نیوز بررسی شد و استعلام‌‌های متعددی از این هلدینگ انجام پذیرفت. ماحصل این بررسی‌ها نشان می‌دهد که حاشیه‌نشینان می‌خواستند با روش‌های شناخته شده، از آب گل‌آلودی که در واگذاری‌ها طی چندوقته اخیر در خصوصی‌سازی پیش‌آمده، بهترین بهره‌برداری ببرند و آنچه هفته گذشته در این زمینه ساخته و پرداخته کردند، بی پایه و اساس است و نظام‌های متعدد کنترلی موجود در آن مجموعه صنعتی و اقتصادی و اشراف نهادهای نظارتی متعدد بر عملکرد آن، اجازه بروز تخلف را نداده و حتی در صورت وقوع نیز با قدرت و دقت، موضوع بررسی شده و با تعیین تکلیف سریع، اجازه نمی‌دهد خدشه‌ای به اعتبار کل مجموعه وارد شود.

رسانه «بورس‌نیوز» در راستای اهداف اطلاع‌رسانی خود به فعالان بازار، خود را موظف به پیگیری می‌دانست که در این امر ورود کرده و سهامداران این هدلینگ می‌توانند در اخبار بعدی، شرح دیگر وقایع این هدلینگ را نیز از پنجره این رسانه، پیگیری کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: