تعداد بازدید : ۹۰۶
کد خبر : ۱۸۹۵۴۶
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز ؛
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در سال جاری درآمدهای ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی موجبات افزایش میزان ارزآوری کشور را به همراه داشت اما شرکت های پتروشیمی در زمینه توسعه این صنعت موفق نبودند.

پتروشیمی در توسعه‌پذیری موفق نبودند/ خوارک ارزان منجر به پیشرفت نشد!

هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: باوجود اینکه شرکت‌های پتروشیمی در سال جاری با فشارهای ناشی از افزایش‌نرخ‌خوراک و برگشت ارز حاصل از صادرات مواجه بودند اما عملکرد مطلوبی را از خود برجای گذاشتند.

وی با بیان اینکه در سال 97 هیچ اقدامی در راستای ارتقا و توسعه پتروشیمی ها انجام نشد اما میزان تولید و فروش این شرکت‌ها در حد مطلوبی بود، افزود: درآمدهای ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی افزایش میزان ارزآوری کشور را به همراه داشت اما شرکت‌های پتروشیمی در زمینه توسعه این صنعت موفق نبودند.

خادمی با اشاره به اینکه محصولات پتروشیمی کشور همیشه خریداران خوبی دارد، ادامه داد: از سویی دیگر به دلیل دریافت خوراک با ارزان‌ترین قیمت، هزینه تمام شده نرخ خوراک پتروشیمی‌های گازی برای تولید محصولات ساده‌ای مانند متان و متانول کاهش یافت که این امر سود زیادی را برای این شرکت‌ها در پی داشت اما در نهایت نتایج مثبتی برای کشور دربرنخواهد داشت.

وی با تاکید براینکه دریافت خوراک با ارزان‌ترین قیمت سود خوبی را برای شرکت های پتروشیمی به همراه داشته است، افزود: این امر موجب می شود که پتروشیمی ها نگاهی برای توسعه و ارتقای این صنعت نداشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص پیش بینی وضعیت شرکت های پتروشیمی در سال آینده نیز تصریح کرد: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد که سال آینده وضعیت اقتصادی کشور مناسب نخواهد بود زیرا درآمدهای پیش‌بینی شده برای سال آینده محقق نخواهد شد اما هزینه‌ها به قوت خود باقی خواهند ماند که این امر تاثیرات منفی برای همه صنایع را در پی خواهد داشت اما بازهم می توان گفت در شرایط تحریم صنعت پتروشیمی برای اقتصاد کشور موثر خواهد بود .دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: