تعداد بازدید : ۱۰۶۷
کد خبر : ۱۸۹۷۷۶
رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت:
۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: وی تصریح کرد:به نظرمن طرح بازآفرینی شهری می‌تواند طرح بسیار موفقی در حوزه شهرسازی باشد و قطعا این طرح می‌تواند بخش مسکن را به سمت جذب سرمایه‌گذاری سوق دهد.

به گزارش بورس نیوز، فرج‌الله رجبی به عملکرد یک ساله دولت در اجرای طرح بازآفرینی شهری، اشاره و اظهار کرد: به نظر می‌رسد در شرایط کنونی اقدامات محدودی برای اجرای این طرح صورت گرفته است، البته این مسئله دلایل بسیاری دارد که یکی از آن وضعیت اقتصادی کشور یکی از مهم‌ترین عوامل این حوزه محسوب می‌شود.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت افزود: در شرایط کنونی مشوق‌های لازم برای جذب سازندگان جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری وجود ندارد و این مسئله سبب می‌شود که سازندگان مسکن بازار آزاد را به حضور در اجرای چنین پروژه‌هایی ترجیح می‌دهند.

وی تصریح کرد:به نظرمن طرح بازآفرینی شهری می‌تواند طرح بسیار موفقی در حوزه شهرسازی باشد و قطعا این طرح می‌تواند بخش مسکن را به سمت جذب سرمایه‌گذاری سوق دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در اجرای طرح بازآفرینی شهری باید فرآیند انتخاب مجری یا سازنده و نوع و میزان مداخله دولت کاملا مشخص و شفاف شود. از طرف دیگر اجرای قوی طرح بازآفرینی شهری نیازمند یک ستاد اجرایی قوی و چابک است.

وی افزود: دولت و وزارت راه و شهرسازی می‌تواند با تشکیل ستاد و شورای سیاست گذاری کوچک‌تر، طرح بازآفرینی شهری را به سرعت اجرایی و عملیاتی کند، اما تاکنون برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده ندیده ایم.

رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی براساس آمارها، کشور سالانه به حدود 900 هزار واحد مسکونی نیاز دارد، که بخشی از آن باید از طریق نوسازی بافت های فرسوده و ساخت مساکن جدید در این مناطق تأمین شود./


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: