تعداد بازدید : ۷۴۶
کد خبر : ۱۸۹۸۵۰
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت:
۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۷
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: عرضه حامل‌های انرژی به قیمت بورس انرژی در مناطق مرزی جهت صادرات می‌تواند در کاهش قاچاق بنزین و خروج غیرقانونی سوخت از کشور تاثیرگذار باشد

به گزارش بورس نیوز، عدل هاشمی‌پور در تحلیل یکی از مصوبات قانون بودجه سال 98 مبنی بر اینکه دولت مکلف به عرضه حامل‌های انرژی به قیمت بورس انرژی در مناطق مرزی جهت صادرات شده است، گفت: اگرچه بحث و کم و کیف صادرات انرژی از ابتدای انقلاب همیشه مطرح بوده اما عرضه حامل‌های انرژی در مناطق و بازارچه‌های مرزی به قیمت کشورهای همجوار یا به قیمت بورس انرژی می‌تواند حجم قاچاق را کاهش دهد.

نماینده مردم کهکیلویه، بهمئی و چرام در خانه ملت ادامه داد: عرضه حامل‌های انرژی به قیمت بورس انرژی در مناطق مرزی جهت صادرات می‌تواند در کاهش قاچاق بنزین و خروج غیرقانونی سوخت از کشور تاثیرگذار باشد و امنیت به این حوزه ایجاد بازگرداند ضمن آنکه صادرات پیوند دوستی و برادری ایران را با کشورهای همسایه بیشتر می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: برای صادرات گاز به کشورهای همسایه موانعی وجود دارد. اگرچه خط لوله صلح می‌تواند حدود 60میلیون مترمکعب گاز را در دل خود جا دهد که 30میلیون مترمکعب آن به مصرف داخلی می رسد و 30میلیون مترمکعب آن صادر شود اما این صادرات باوجود انعقاد قرارداد با پاکستان هنوز محقق نشده است.

هاشمی‌پور اظهار کرد: تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران ازجمله مبادلات دلاری سبب به تأخیر افتادن اجرای پروژه( ipخط لوله صلح) میان ایران و پاکستان شده، پاکستان به ایران اطلاع داده است که اکنون مؤسسات مالی بین‌المللی به دلیل محدودیت در مبادلات دلاری، این پروژه را تأمین مالی نمی‌کنند.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: اصلی‌ترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کنونی توجه بیشتر به صادرات نفت و گاز است. راه‌اندازی خط لوله ششم سراسری از عسلویه تا مرز بازرگان و گازرسانی به پاکستان و هند از طریق خط صلح می‌تواند در رونق صادرات گاز بسیار موثر باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: با تلاش وزیر نفت و دیگر مسئولان، صادرات گاز به‌ویژه از طریق خط لوله صلح محقق شود چراکه در توسعه اقتصادی کشور و توسعه شهرهای مرزی به‌ویژه استان سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های مشابه بسیار تاثیرگذار است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: