تعداد بازدید : ۱۱۸۶
کد خبر : ۱۸۹۹۳۰
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:در حال حاضر انبارها بر اساس گزارش‌های دریافتی از کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم پر است. امیدواریم همانند سال‌های گذشته در زمینه تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام ماه رمضان دچار مشکل نشویم.

مجوزهای صادرات دام زنده در مقابل واردات گوشت لغو شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مجوزهایی در زمینه صادرات گوشت قرمز صادر شده بود که باید تعیین تکلیف و لغو شوند که بر این اساس به افرادی که گوشت قرمز وارد کشور می‌کردند مجوز صادرات دام زنده داده می‌شد.

به گزارش بورس نیوز، علی بختیاری درباره تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام ماه مبارک رمضان گفت: حدودا یک ماه قبل از آغاز ماه رمضان جلساتی مختلفی با حضور اتحادیه‌ها و تولیدکنندگان برگزار می‌شود تا در این ایام مردم برای تامین کالاهای مورد نیاز خود با مشکل مواجه نشوند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در خانه ملت با اشاره به اینکه در حال حاضر انبارها بر اساس گزارش‌های دریافتی از کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم پر است، ادامه داد: امیدواریم همانند سال‌های گذشته در زمینه تامین کالاهای اساسی مورد نیاز ایام ماه رمضان دچار مشکل نشویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: باید پیش از آغاز ماه رمضان جلسات مختلفی بین وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت با کمیسیون برگزار شود.

وی ادامه داد: آنچه که مسلم است حدودا بیش از 85 درصد از گوشت مصرفی کشور تولید داخلی است، بخشی از افزایش قیمت‌های صورت گرفته در این بخش به دلیل صادرات بود و واسطه‌ها مشکلاتی را به وجود آورده‌اند.

بختیاری با اشاره به اینکه با وجود تولید 85 درصدی گوشت قرمز مورد نیاز کشور در داخل نباید شاهد افزایش قیمت‌های چشمگیر باشیم، گفت: مجوزهایی در زمینه صادرات گوشت قرمز صادر شده بود که باید تعیین تکلیف و لغو شوند، به افرادی که گوشت قرمز وارد کشور می‌کردند مجوز صادرات دام زنده داده می‌شد.

این نماینده مردم تاکید کرد: صدور مجوز صادرات دام زنده در مقابل واردات گوشت قرمز باعث بروز مشکلاتی در کشور می‌شود. حجم گوشت صادر شده بیش از میزان گوشت وارد شده است، با اصلاح این موضوع مشکلات حوزه گوشت از بین می‌رود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در سه ماهه پایانی سال حدودا یک صد و 60 هزار تن گوشت وارد کشور شده است در حالی که در سال‌های کشور این میزان در طول 12 ماهه سال وارد می‌شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم تنش‌های موجود در بازار گوشت قرمز کنترل و شرایط بازار عادی شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: