تعداد بازدید : ۵۹۸
کد خبر : ۱۸۹۹۸۴
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس:
۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی مجلس گفت: باید متناسب با مزیت هر منطقه سرمایه‌گذاری کنیم تا قابلیت رقابت داشته باشد. باید تشکل‌های تولیدی را تقویت کنیم تا تولیدکنندگان سهمی در صادرات داشته باشند، زنجیره‌ای باید ایجاد کنیم که تولیدکننده و صادرکننده در آن فعالیت کنند تا تولیدکننده از عواید صادرات بی‌نصیب نماند.

به گزارش بورس نیوز، شمس‌الله شریعت‌نژاد درخصوص ظرفیت‌ها، مشکلات و ظرفیت‌های پیش روی کشاورزان شمال کشور، اظهار کرد: تولیدات کشاورزی و صنایع پایین‌دستی از ظرفیت‌های استان مازندران در بخش کشاورزی محسوب می‌شود، کشاورزان از دولت انتظار دارند نهاده‌های مورد نیاز آنها را تامین کنند در حال حاضر بر روی نحوه توزیع و کمبود کودهای شیمیایی مورد نیاز خود اعتراض دارند.

نماینده مردم رامسر ادامه ئاد: برخی از کشاورزان در سیل دی ماه سال گذشته با خساراتی مواجه شده‌اند که انتظار دارند تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار آنها قرار بگیرد تا اراضی خود را بازسازی کنند و ابنیه‌هایی در مسیر رودخانه‌ها احداث کرده‌اند که موجب انحراف رود شده و با افزایش بارش‌ها اراضی و باغات را با خود نابود کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ما درخواست کرده‌ایم تا دولت برای کمک به خسارت‌دیدگان سیل سال گذشته استان مازندران مصوبه‌ای داشته باشد. در زمینه صادرات محصولات کشاورزی حذف واسطه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در سال 97 حدود 100 هزار تن مرکبات صادر شد که مواحب آن عمدتا به جیب واسطه‌ها رفته و این رویه هر ساله تکرار می‌شود.

شریعت‌نژاد تاکید کرد: باید متناسب با مزیت هر منطقه سرمایه‌گذاری کنیم تا قابلیت رقابت داشته باشد. باید تشکل‌های تولیدی را تقویت کنیم تا تولیدکنندگان سهمی در صادرات داشته باشند، زنجیره‌ای باید ایجاد کنیم که تولیدکننده و صادرکننده در آن فعالیت کنند تا تولیدکننده از عواید صادرات بی‌نصیب نماند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر دولت اهتمام جدی در ایجاد زنجیره‌های تولید داشته باشد بخش زیادی از مشکلات کشاورزان و فعالین صنایع پایین دستی بخش کشاورزی برطرف می‌شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: