تعداد بازدید : ۷۰۶
کد خبر : ۱۹۰۰۲۷
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران:
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: رونق تولید در کشور الزامات مختص به خود را دارد و در این زمینه می‌توان مواردی از قبیل تامین به موقع مواد اولیه، تامین منابع مالی، اصلاح قوانین بیمه، مالیات، نظام بانکی و سود سپرده‌ها برای هدایت منابع مالی به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی را نام برد.

به گزارش بورس نیوز، عباس آرگون اظهار کرد: بازار سرمایه از نهادهای مالی فعال در اقتصاد کشور است که از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی و توسعه زیرساخت‌های لازم می‌توان این بازار را به بهترین بازار برای جذب نقدینگی‌ها به ویژه جذب سرمایه‌های خرد و سرگردان در جامعه و هدایت آن به سمت بخش‌های تولیدی و مولد اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد اشتغال پایدار تبدیل کرد.

کارشناس بازار سرمایه در خصوص اینکه در وضعیت فعلی اقتصاد و تحریم‌ها، کارآمدترین مسیر برای رونق اشتغال، با سرمایه‌گذاری در چه صنایعی امکانپذیر است ادامه داد: باتوجه به ظرفیت‌های کشور برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف و حفظ و توسعه اشتغال، توجه به مزیت‌های کشور از جمله صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، توریسم، احیا وتوسعه صنایع کوچک و متوسط در حوزه‌های مختلف به خصوص در صنایع دستی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

آرگون همچنین تاکید کرد: برای جبران کاهش احتمالی درآمدهای نفتی کشور می‌توان با توسعه بیشتر بخش خصوصی و حمایت از تولیدات صادرات‌محور و ارتباط و تعامل با کشورهای همسایه برای افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی اقدام کرد؛ در این صورت است که کشور به درآمدهای پایدار دست خواهد یافت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به مقررات کسب و کار و نقش آن در رونق اشتغال اشاره و توضیح داد: برای اصلاح مقررات مربوط به کسب وکار و حذف قوانین مزاحم به نحو مناسبی تلاش نمی‌شود.

وی افزود: متاسفانه بیشتر تلاش‌ها جنبه شعاری دارد و اقدام شایان توجهی در این خصوص انجام نشده است؛ به‌خصوص در سال گذشته که صدور بخشنامه‌های متعدد، فضا را برای انجام کسب و کار مشکل‌تر کرد. بنابراین در این خصوص برای بهبود و تسهیل فضای کسب و کار نیازمند زمانبندی برای مقررات‌زدایی و تنقیح قوانین هستیم.

آرگون در خصوص الزامات و اقتضائات قانونی، تجاری و اقتصادی برای رونق تولید در کشور بیان کرد: رونق تولید در کشور الزامات مختص به خود را دارد و در این زمینه می‌توان مواردی از قبیل تامین به موقع مواد اولیه، تامین منابع مالی، اصلاح قوانین بیمه، مالیات، نظام بانکی و سود سپرده‌ها برای هدایت منابع مالی به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی را نام برد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: بهره‌مندی از تکنولوژی روز دنیا برای ارتقای کیفیت محصولات تولیدی و بهبود رقابت‌پذیری، بهبود فضای کسب وکار و کاهش بروکراسی‌های اداری برای توسعه فعالیت‌های مولد اقتصادی، دیپلماسی فعال اقتصادی به خصوص با کشورهای همسایه از دیگر عواملی است که در رونق هرچه بیشتر تولید موثر خواهد بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: