تعداد بازدید : ۹۳۲
کد خبر : ۱۹۰۰۳۴
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
از وزارتخانه جنب خیابان آزادی، حکم تصدی فردی بر صندلی چرمی سازمان بازنشستگی زده شده که تنها در کارنامه خود ریاست شبکه قرآن را عهده دار بوده و این انتصاب از دور بیشتر شبیه کادوی عید بوده است.
التماس به تنها ناخدای تامین مالی برای بیلبوردهای پارک‌وی  /  «بازنشستگان» ناراضی از مستاجر جدید خیابان آزادی

به گزارش بورس‌نیوز، تزریق ژن خوب به وزارتخانه‌ها و بالعکس در سال 98 نیز ادامه دارد تا جای خالی خبر مربوط به این قشر هیچگاه احساس نشود.

از وزارتخانه جنب خیابان آزادی، حکم تصدی فردی بر صندلی چرمی سازمان بازنشستگی زده شده که تنها ساکن خیابان جام‌جم بوده و در کارنامه خود ریاست شبکه قرآن دیده می‌شود که این انتصاب از دور بیشتر شبیه کادوی عید بوده، موجی از انتقادها را برانگیخته زیرا ارتباط خویشاوندی این فرد با وزیر در شبکه‌های احتماعی بالا گرفته است.

اما برخلاف انتقادها این مدیر تازه جلوس کرده رابطه خویشاوندی با محمد شریعتمداری وزیر کار و رفاه و تامین اجتماعی ندارد و ظن آنکه این فرد فرزند یا اقوام نزدیک امیر صالحی فرمانده سابق ارتش باشد، منجر به تلقی اشتباه از این رابطه با انتصاب بر صندوق بازنشستگی کشوری شده است.

پیش از این صندوق بازنشستگی کشوری با تصمیم‌سازی‌های هنگفت و غیر قابل جبرانی همچون واگذاری سهام شرکت‌های سودآوری همچون ملی مس، فولاد مبارکه و سرمایه‌گذاری توسعه و‌ معادن به قیمت ناچیز و سپس خرید بیهوده سهام مدیریتی شرکت بیمه ملت از سبد دارایی‌های بیمه ایران کرد که پس از گذشت دوسال به زحمت به نرخ خرید خود رسیده است. 

در شرکت‌های تابعه این صندوق، وجود ژن‌های خوب و فرزندان مقامات دولتی و حاکمیتی، مدیران چند شغله و دو‌تابعیتی بازنشسته همچنان به چشم می‌خورد. 

میعاد صالحی که متولد دهه شصت شمسی است با علی فروغی مدیر جوان شبکه سوم سیما و بشیری از دیگر مدیران این سازمان رابطه دوستی محکمی دارد و در یک طیف فکری گام برمی‌دارند.

جیب‌خالی بورسی‌ها برای تامین‌مالی نمایشگاه!
در حالی سازمان بورس طی برگزاری نمایشگاه سال جاری تمام تلاش خود را به‌کار بسته تا با سیلی صورت خود را سرخ نگاه دارد که بنیه کارمزدهای دریافتی بورس‌های تابعه این سازمان حاکی از فربه شدن حساب‌های آنها در پایان اسفندماه ۹۷ را داشته که شاید سازمان بورس از التماس به تنها ناخدای صندوق ۳۰هزار میلیارد تومانی در بازارسرمایه برای خالی نگذاشتن بیلبوردهای اطراف پارک‌وی نجات دهد. 

باید دید در شرایطی که هرگونه فعالیت در زمینه تامین‌مالی از طریق بازار بدهی ابتدا در تامین‌سرمایه آرمان وابسته به بانک توسعه صادرات بلعیده می‌شود، برپایی نمایشگاهی به نام بورس در کنار رقبایی همچون بانک و بیمه چگونه می‌تواند برای بخش‌خصوصی گرفتار شده در اقتصاد بیمار امروز حرفی برای گفتن داشته باشد.

خریدار پُر سروصدا دستگیر شد
در حالی که «ع.ص» به‌عنوان یکی از مالکان عمده سهام یک شرکت فروشگاهی شناخته می‌شد که در سال گذشته، تحت عنوان خریدار شرکت پر سر و صدایی از سازمان خصوصی‌سازی قد علم کرد و در نگاه نخست حتی کلید آن را از آن خود کرد اما شنیده شده زمانی که این فرد، قصد خروج از کشور را کرده لب مرز دستگیر و هم‌اکنون در انفرادی به سر می‌برد البته این بزرگوار مهمانی از نوع پسرعموی خود را کنار دستش می‌بیند.
البته باید گفته شود که داستان واگذاری که ذکر شد نهایتا منجر به عقد قرارداد و انتقال سهام به نام «ع.ص» نشد زیرا پس از مشخص‌شدن بدهی کلان بانکی این فرد، معامله ناتمام ماند و در پایان این واگذاری به نفع مالک شیرین‌عسل تمام شد.
شهروز
UNITED STATES
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
پارسال هم خواجه نصیر به داد سازمان بورس رسید والا هیچ کسی برای نمایشگاه بورس دست توی جیبش نمی کرد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: