تعداد بازدید : ۸۱۷
کد خبر : ۱۹۰۱۵۶
کارشناس بازار ارز در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی اقدام جدیدی نیست و تنها بار روانی دارد و نباید تغییری در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد کند زیرا سپاه در لیست تحریم‌های آمریکا همواره قرار داشته است.

قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریست ها بی تاثیر در اقتصاد ایران

محسن قادری کارشناس بازار ارز در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز گفت: با اعلام آمریکا مبنی بر قرارگیری نام سپاه در لیست تروریست بین‌المللی طبیعتا تاثیرات روانی را در بازار سرمایه ایران ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز یکی از همین اثرات در بازار است، ادامه داد: وجود شرایط تورمی در سال جاری دیگر عوامل افزایش نرخ ارز در سال جاری به شمار می‌آید که امروز با چاشنی تحریم‌های آمریکا علیه سپاه باعث ایجاد نوسان و رشد مجدد این واحد پول شده است.

قادری تصریح کرد: به تبع افزایش نرخ دلار، ایجاد شرایط تورمی در اقتصاد اتفاقی طبیعی بوده که پس از آن میزان واردات نیز تحت تاثیر این عامل، با سیر صعودی مواجه خواهد شد که باردیگر به‌صورت دومینویی متصل، افزایش دوباره نرخ ارز را به همراه خواهد داشت.

کارشناس بازار ارز ادامه داد: نگرانی که امروز در بازار کشور وجود دارد، تابو شکنی نرخ ارز تا سقف 30 هزار تومان بوده زیرا اگر مسئولان اقتصادی سریعا نسبت به این موضوع پادزهری اعلام نکنند، نمی‌توان از بار روانی افزایش نرخ دلار و تزریق این بار به جامعه جلوگیری کرد زیرا تجربه جلوگیری از اثرات روانی کاملا دلسرد کننده بوده است.

قادری با اشاره به اینکه نباید فشارهای آمریکا بر سپاه و قرارگرفتن نام این نهاد نظامی در لیست تحریم‌ها موجب افزایش نرخ ارز شود، تاکید کرد: قرار گرفتن نام سپاه در لیست تروریستی اقدام جدیدی نیست و تنها بار روانی دارد و نباید تغییری در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد کند زیرا سپاه در لیست تحریم‌های آمریکا همواره قرار داشته است.

لازم به ذکر است که نرخ دلار در صرافی‌های تهران، به 14 هزار و 500 تومان رسیده ضمن آنکه قیمت یورو نیز در بین 15 هزار 680 تومان بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: