تعداد بازدید : ۴۶۰
کد خبر : ۱۹۰۱۶۲
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90مجلس:
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در ماه‌های گذشته، دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده، با این حال قابل پیش‌بینی نیست که در سال جاری چه اتفاقی در این بازار رخ خواهد داد.

دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده است

به گزارش بورس نیوز، بهرام پارسایی درباره توان مدیریت بازار ارز از سوی دولت و بانک مرکزی در سال 98، اظهار کرد: در ماه‌های گذشته، دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده، با این حال قابل پیش‌بینی نیست که در سال جاری چه اتفاقی در این بازار رخ خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس دهم ادمه داد: شرایط کشور به گونه‌ای است که برای موفقیت در هر مسیری، مثل مدیریت و کنترل بازار ارز نیاز به همدلی و همیاری همه با هم وجود دارد.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت افزود: بدون شک دولت به تنهایی و بدون حضور گروه‌های اثرگذار و سازمان‌ها مرتبط با فضای اقتصادی کار سختی را برای مدیریت این بازار خواهد داشت. با این حال اعتقاد دارم اگر همه کنار هم باشند می توان بازار را مدیریت کرد.

وی با اشاره به لوایح چهارگانه مرتبط به FATF بیان کرد: علاوه بر تعاملات داخلی، ثبات بازار ارز به لوایح چندگانه‌ای بستگی دارد که در مجمع تشخیص برای آن تصمیم‌گیری می‌شود. تصویب نشدن این لوایح طبق نظر همه کارشناسان حوزه اقتصادی باعث افزایش ناگهانی نرخ دلار می‌شود.

پارسایی تاکید کرد: تصویب لوایح چهارگانه حداقل می‌تواند باعث ثبات در بازار اقتصادی و ارز در کشور شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: هر میزان نقدینگی در جامعه بیشتر شود بدون شک بر ارزش پول ملی اثر منفی خواهد داشت و به نظر می‌رسد باید بازارهای جدید برای سرمایه‌گذاری تعریف کرد.

وی افزود: مردم برای حضور در بازارهای سرمایه‌گذاری حق انتخاب دارند. بازارهایی مثل دلار، سکه، طلا، خودرو و مسکن وجود دارد. مخصوصا بازار کاذبی که در خودرو ایجاد شده و خودروسازان نهایت بهره‌برداری را از این موضوع کرده‌اند. طبق آمار، بازار مسکن کم‌ریسک‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: علاوه بر هماهنگی داخلی، ثبات بازار ارز به تعامل ما با دنیا و کشورهایی که امکان ارتباط با آنها را داریم بستگی دارد. ترامپ تهدیدهای بسیاری علیه ایران را مطرح می‌کند و عبور از آن باید با رفتار متقابل مسئولان و افراد تصمیم‌گیر باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: