تعداد بازدید : ۵۲۶
کد خبر : ۱۹۰۱۶۲
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل 90مجلس:
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در ماه‌های گذشته، دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده، با این حال قابل پیش‌بینی نیست که در سال جاری چه اتفاقی در این بازار رخ خواهد داد.

دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده است

به گزارش بورس نیوز، بهرام پارسایی درباره توان مدیریت بازار ارز از سوی دولت و بانک مرکزی در سال 98، اظهار کرد: در ماه‌های گذشته، دولت به سهم خود بازار ارز را به خوبی مدیریت کرده، با این حال قابل پیش‌بینی نیست که در سال جاری چه اتفاقی در این بازار رخ خواهد داد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس دهم ادمه داد: شرایط کشور به گونه‌ای است که برای موفقیت در هر مسیری، مثل مدیریت و کنترل بازار ارز نیاز به همدلی و همیاری همه با هم وجود دارد.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت افزود: بدون شک دولت به تنهایی و بدون حضور گروه‌های اثرگذار و سازمان‌ها مرتبط با فضای اقتصادی کار سختی را برای مدیریت این بازار خواهد داشت. با این حال اعتقاد دارم اگر همه کنار هم باشند می توان بازار را مدیریت کرد.

وی با اشاره به لوایح چهارگانه مرتبط به FATF بیان کرد: علاوه بر تعاملات داخلی، ثبات بازار ارز به لوایح چندگانه‌ای بستگی دارد که در مجمع تشخیص برای آن تصمیم‌گیری می‌شود. تصویب نشدن این لوایح طبق نظر همه کارشناسان حوزه اقتصادی باعث افزایش ناگهانی نرخ دلار می‌شود.

پارسایی تاکید کرد: تصویب لوایح چهارگانه حداقل می‌تواند باعث ثبات در بازار اقتصادی و ارز در کشور شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: هر میزان نقدینگی در جامعه بیشتر شود بدون شک بر ارزش پول ملی اثر منفی خواهد داشت و به نظر می‌رسد باید بازارهای جدید برای سرمایه‌گذاری تعریف کرد.

وی افزود: مردم برای حضور در بازارهای سرمایه‌گذاری حق انتخاب دارند. بازارهایی مثل دلار، سکه، طلا، خودرو و مسکن وجود دارد. مخصوصا بازار کاذبی که در خودرو ایجاد شده و خودروسازان نهایت بهره‌برداری را از این موضوع کرده‌اند. طبق آمار، بازار مسکن کم‌ریسک‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری محسوب می شود.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: علاوه بر هماهنگی داخلی، ثبات بازار ارز به تعامل ما با دنیا و کشورهایی که امکان ارتباط با آنها را داریم بستگی دارد. ترامپ تهدیدهای بسیاری علیه ایران را مطرح می‌کند و عبور از آن باید با رفتار متقابل مسئولان و افراد تصمیم‌گیر باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: