تعداد بازدید : ۶۳۲
کد خبر : ۱۹۰۱۷۲
در همایش بزرگ قطعه‌سازان اتفاق افتاد؛
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: صنعت خودروسازی محرک سایر صنایع است. در کمتر کشوری در دنیا واردات خودرو بدون تعرفه است. بسیاری از کشورها برای حمایت از صنعت داخلی خود تعرفه‌های بالاتر از ۱۰۰ درصد را در نظر می‌گیرند.

به گزارش بورس نیوز، هاشم یکه زارع در گردهمایی بزرگ قطعه‌سازان اظهار کرد: اگر صنعت خودرو تعطیل شود سالانه دولت باید 15 هزار میلیارد تومان بیمه بیکاری هزينه كند اما اختصاص نیمی از این مبلغ به صورت وام برای حفظ این صنعت کافی است.

وی بیان کرد: صنعت خودروسازی محرک سایر صنایع است. در کمتر کشوری در دنیا واردات خودرو بدون تعرفه است. بسیاری از کشورها برای حمایت از صنعت داخلی خود تعرفه‌های بالاتر از ۱۰۰ درصد را در نظر می‌گیرند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: دولت آمریکا تولید کشور را نشانه رفته بود و بر همین اساس تحریم‌های این حوزه را قبل از سایر بخش‌ها اعمال کرد.

یکه زارع در عین حال از تحریم‌های داخلی انتقاد و گفت: زمان اجرای تحریم‌های آمریکا ۱۵ مرداد ماه بود اما برخی‌ها از اردیبهشت ماه سال گذشته به استقبال تحریم رفتند، با اینکه شرایط بعد از تحریم توسط خودروساز و قطعه‌ساز پیش‌بینی شده و بسیاری از مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خریداری شده بود به دلیل لغو بعضي از مصوبات و عدم تصویب مصوبه جدید کاهش تیراژ تولید خودرو را شاهد بوديم .

وی بر لزوم حمایت دولت از صنعت خودرو تاکید و افزود: بعضي از كشورها در بحران مالی و بحران خودروسازي خود به خودروسازان 17 میلیارد دلار وام دادند .

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه بودجه تحقیقاتی لازم از سوی صندوق توسعه ملی در اختیار خودروسازان و قطعه‌سازان قرار گیرد، گفت: سالانه در دنیا 114 میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه در صنعت خودرو می‌شود که در ایران این رقم بسیار پایین است.

وی خاطرنشان کرد: خطوط تولید قطعه‌سازان نیاز به بازسازی و تجهیز دارد که تحقق این امر نیازمند حمایت و سرمایه‌گذاری است تا امکان ورود به بازارهای صادراتی فراهم شود. عدم توجه به مقوله تحقیق و توسعه سبب می‌شود صرفا تولیدکننده باشیم، وقتی خودروساز خواهیم بود که پلتفرم اختصاصی طراحی و تولید کنیم.

یکه‌زارع درباره افزايش قیمت محصولات خودروسازان گفت: از سال 92 تا 97 مجموعا ۱۶ درصد اجازه افزایش قیمت به خودروسازان داده شد درحالی که قیمت ارکان و نهاده‌های تولید افزایش چند برابری را تجربه کرده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره تولید و صادرات تصریح کرد: راه نجات اقتصاد کشور را تولید و صادرات است. با همت و اراده موجود در قطعه‌سازی و خودروسازی و با حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت و ساير سازمان‌ها و ارگان‌هاي ذيربط می‌توانیم در این مسیر موفق باشیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: