تعداد بازدید : ۹۳۹
کد خبر : ۱۹۰۱۹۰
معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
استارت بومی‌سازی سامانه‌ معاملاتی بورس برای حذف مشکلات ناشی از تحریم‌ها زده‌شده و این مهم به‌سرعت در حال پیگیری ‏است.‏

سعید فلاح‌پور معاون نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: خوشبختانه تا به امروز گسترش خیلی خوبی در میزان نهادهای مالی داشتیم. ما از حدود 570 به 620 نهاد مالی رسیدیم.

وی افزود: ما برای اعطای مجوز مشکلی نداریم و از گسترش بازار استقبال می‌کنیم. درمجموع هم این گسترش باعث رقابت بیشتر، نوآوری‌های بیشتر در بازار سرمایه می‌شود که درنهایت سود آن به نفع مشتریان خواهد بود.

فلاح‌پور در مورد فعالیت‌های سال جاری سازمان بورس گفت: در برنامه‌هایمان چند نوآوری دیگر در حوزه محصولات داریم. بحث فروش استقراضی و عملیاتی کردن آن، بحث عملیاتی کردن اوراق بیمه اتکایی و صندوق املاک و مستغلات را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: در رابطه با سامانه معاملات یک تیم داخلی مستقرشده که این تیم بنشیند و با نیروهای متخصص داخلی یک سامانه معاملاتی جدید ایجاد کنیم.

معاون نظارت برنهادهای مالی سازمان بورس تأکید کرد: باکارهای پژوهشی که انجام داده‌ایم و بعضی از کارهای بومی‌سازی که روی نرم‌افزار فعلی شرکت فناوری رخ داد، برخی از مشکلات را رفع کردیم اما؛ برای دست‌یابی به سامانه جدید که از اساس نوشته‌شده و بی مشکل به بازار خدمات خواهد داد، به کمی زمان نیاز داریم البته این برنامه عملیاتی آغاز و تیم تشکیل موردنظر نیز تشکیل‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: ما برای کاهش مشکلات، آپدیت را انجام دادیم این در حالی است که شرکت قبلی به خاطر تحریم‌ها حتی آپدیت را هم انجام نمی‌داد.

فلاح‌پور افزود: خوشبختانه شرکت فناوری اطلاعات به دلیل تسلطی که روی کده های این برنامه دارد می‌تواند مشکلات احتمالی را پیداکرده و برای رفع آن اقدام نمایند به‌طور مثال یکی از ابتکارات این مجموعه برای کاهش مشکلات سامانه معاملاتی جدا کردن هسته معاملات فرابورس و بورس بود که کمی از بار مشکلاتی این مجموعه را کاهش داد.


مصاحبه از محمد علی رفیعی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: