تعداد بازدید : ۵۶۳
کد خبر : ۱۹۰۲۰۶
برای افزایش همکاری میان اعضا طراحی شد؛
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مدیرعامل سمات گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران برای ارتقاء و انسجام بیشتر در میان اعضای این نهاد بین‌المللی، راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات (I.T) با نام «موج» را طراحی کرده است تا همکاری‌ها میان اعضا افزایش یابد.

راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات

به گزارش بورس نیوز، حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران که برای نخستین بار به عنوان نایب رئیس ACG در این نشست حضور پیدا کرد، اظهار کرد: این نهاد بین‌المللی از بدو تاسیس خود پیشرفت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف داشته به طوری که اعضا تفاهمنامه‌های متعددی منعقد و همکاری‌های مشترک زیادی با یکدیگر داشته اند.

فهیمی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اعضای شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه ملموس نبودن نتایج و دستاوردهای جلسات این نهاد بین‌المللی و حرکت نکردن به سمت ایجاد بازارهای مشترک است.

نایب رئیس ACG افزود: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران برای ارتقاء و انسجام بیشتر در میان اعضای این نهاد بین‌المللی، راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات (I.T) با نام «موج» را طراحی کرده است تا همکاری‌ها میان اعضا افزایش یابد.

مدیرعامل سمات بیان کرد: براساس این طرح تمام اعضای گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه می‌توانند اطلاعات، تحقیقات، پروژه‌ها، کارگروه‌ها، قوانین و مقررات و... خود را در یک بستر الکترونیکی به اشتراک بگذارند و از طریق این فضای امن از تجربیات و دستاوردهای سایر اعضاء استفاده کنند.

"لی بویانگهایی" رییس کره ای ACG نیز در این نشست با استقبال از پیشنهاد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، این طرح را بسیار بلند پروازانه توصیف کرد و گفت: ایران، پروژه منحصر به فردی به این گروه ارائه کرده است که به طور حتم اجرای آن می‌تواند تحول شگرفی در روند فعالیت‌های این نهاد بین‌المللی ایجاد کند.

وی ادامه داد: طرح شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران باید در کارگروه‌های تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد تا دستورالعمل‌ها، چارچوب‌ها و روند اجرایی آن مشخص شود.

در ادامه این جلسه، نمایندگان شرکت‌های سپرده‌گذاری پاکستان، هند، چین، هنگ کنگ ، سریلانکا، فیلیپین و بنگلادش در سخنانی با استقبال از طرح شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کردند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.