تعداد بازدید : ۶۵۷
کد خبر : ۱۹۰۲۰۶
برای افزایش همکاری میان اعضا طراحی شد؛
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مدیرعامل سمات گفت: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران برای ارتقاء و انسجام بیشتر در میان اعضای این نهاد بین‌المللی، راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات (I.T) با نام «موج» را طراحی کرده است تا همکاری‌ها میان اعضا افزایش یابد.

راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات

به گزارش بورس نیوز، حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران که برای نخستین بار به عنوان نایب رئیس ACG در این نشست حضور پیدا کرد، اظهار کرد: این نهاد بین‌المللی از بدو تاسیس خود پیشرفت‌های فراوانی در حوزه‌های مختلف داشته به طوری که اعضا تفاهمنامه‌های متعددی منعقد و همکاری‌های مشترک زیادی با یکدیگر داشته اند.

فهیمی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اعضای شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه ملموس نبودن نتایج و دستاوردهای جلسات این نهاد بین‌المللی و حرکت نکردن به سمت ایجاد بازارهای مشترک است.

نایب رئیس ACG افزود: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران برای ارتقاء و انسجام بیشتر در میان اعضای این نهاد بین‌المللی، راه‌اندازی پلتفرمی در بستر فناوری اطلاعات (I.T) با نام «موج» را طراحی کرده است تا همکاری‌ها میان اعضا افزایش یابد.

مدیرعامل سمات بیان کرد: براساس این طرح تمام اعضای گروه شرکت‌های سپرده‌گذاری مرکزی آسیا و اقیانوسیه می‌توانند اطلاعات، تحقیقات، پروژه‌ها، کارگروه‌ها، قوانین و مقررات و... خود را در یک بستر الکترونیکی به اشتراک بگذارند و از طریق این فضای امن از تجربیات و دستاوردهای سایر اعضاء استفاده کنند.

"لی بویانگهایی" رییس کره ای ACG نیز در این نشست با استقبال از پیشنهاد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، این طرح را بسیار بلند پروازانه توصیف کرد و گفت: ایران، پروژه منحصر به فردی به این گروه ارائه کرده است که به طور حتم اجرای آن می‌تواند تحول شگرفی در روند فعالیت‌های این نهاد بین‌المللی ایجاد کند.

وی ادامه داد: طرح شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران باید در کارگروه‌های تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد تا دستورالعمل‌ها، چارچوب‌ها و روند اجرایی آن مشخص شود.

در ادامه این جلسه، نمایندگان شرکت‌های سپرده‌گذاری پاکستان، هند، چین، هنگ کنگ ، سریلانکا، فیلیپین و بنگلادش در سخنانی با استقبال از طرح شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، آمادگی خود را برای همکاری در این زمینه اعلام کردند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: