تعداد بازدید : ۱۲۱۵
کد خبر : ۱۹۰۲۲۱
۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به دلاری آقای معاونی که دیگر وجود خارجی ندارد تا لم‌پس از تعطیلات و تصمیمات یک‌شبه.
استراحتی در زمان کوه‌پیمایی/ کانادا یا سلطان‌آباد نتیجه مدیر پرتقال فروش/ یاد دلار آقای معاون بخیر!

به گزارش بورس‌نیوز، بازار طی معاملات سال جدید، آغاز پرقدرتی را به لحاظ رنگ‌ولعاب آغاز کرده و شاید در نگاه نخست روزهای به‌یادماندنی در کارنامه را به ثبت رسانده باشد.

اگر با همین فرمان بخواهیم به نظاره تابلو بنشینیم، باید گفت که تجربه مهرماه را نباید از یاد برد، شاخص در آن حوالی به 195 هزار واحد رسید و سپس ریزش را آغاز کرد بنابراین سهامدار نباید فراموش کند که هر فرازی، فرودی هم به همراه دارد؛ کوه‌پیمایی بدون استراحت برای فتح قله، امکان‌پذیر نیست.

«دلار آقای معاون»
کمی بیش از یکسال گذشت، خبری که بورس‌نیوز به عنوان نرخ ارز «تک‌نرخی» شد، آن روزها درست در ایام عید و پس از بهبوهه استارت قدرتمند دلار همه در پی دلار 4200 تومانی آقای معاون و بازار در معاملات 6 هزارتومانی دلار بود؛ آن روزها حتی در میدان فردوسی به طنز گفته می‌شد که نرخ دلار همین است، اگر گفتند 4200 تومان، بروید از خودشان بخرید؛ امروز این نرخ نه تنها 4200 تومان نیست بلکه در مرز 14 هزار تومان در برابر ریال قدبلندی می‌کند و از آن بالا بالاها به ریال دست تکان می‌دهد.

«از این عید تا آن عید»
یکی از عوامل مهم به قهقرا رفتن نظام پولی و معیشتی، تصمیم‌های اشتباه و البته نبود نظام بانکی بود که در ضعف دستگاه قضایی، مدیران دو تابعیتی را به صندلی‌های چرمی معرفی کرد که سر از کانادا یا سلطان‌آباد درآورند.

حال اهالی بهارستان، طبق عادت سالیانه خود تصمیمی برای بهبود ساختار نظام بانکی گرفته‌اند که احتمالا با نخستین تعطیلات مجلس، ادامه این تصمیم به تعطیلات بعد از عید سال آینده موکول خواهد شد.

البته شنیده شده که در طرحی که مجلس برای اصلاح ساختار نظام بانکی تدوین کرده اختیارات ویژه‌ای به بانک مرکزی برای نظارت بر بانک‌ها داده شده و همچنین نقش شورای فقهی که بر عملکرد بانک مرکزی نظارت دارد پر رنگ‌تر از گذشته است.

شاید جالب باشد، بانک مرکزی برای خود در حد وزارتخانه بود و تمام سیستم مالی کشور را در دست دارد اما مجلس فقط می‌تواند تحقیق و تفحص کند و در نهایت وزیر اقتصاد را سوال‌وجواب کند و روسای بانک‌مرکزی از گزند هر نسیمی از سوالات در امان بمانند، آیا این زیبا نیست!
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۳
سلام
گاهی نرخ ارزناشی ازکمبودمنابع است گاهی مربوط میشودبه واردات بی رویه گاهی هم ناشی از سفرهای غیرضروری ویابه اصطلاح ددری بودن افرادزالوصفت میباشد .
دولت محترم مسئول رتق وفتق اموراحادملت است وبایدنقاط ضعف راتبدیل به قدرت کندوعدالت اجتماعی راگسترش دهد.
البته گزینه های دیگری هم هست که همگی قابل کنترل میباشندولی ایاکسانیکه درحوزه کنترل هستندخودشان باانهاهمکاری ویااطلاع رسانی نمیکنند؟
بانک مرکزی درسرویس دهی ارزی شرط وشروط گیرندگان ارزی رارعایت نمیکند؟
تحقیقآ نه.
چراکه صادرکنندگان کالاارزسهمیه بانک مرکری راواریزنمیکنند.
اینهامعضلاتی است که نماینده گان مجلس محترم ازنظردورداشته اندودرتصویب قوانین غمض عین نموده یادستگاههای نظارتی دچارملاحظه کاری شده اندکه دودان به چشم ملت میرود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: