تعداد بازدید : ۷۶۱
کد خبر : ۱۹۰۳۸۱
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
برخی سهم‌های گروه بانکی که زیان انباشته نداشته و می‌توان آثار فعالیت های عملیاتی بانک را در صورت سود و زیان آنها مشاهده کرد هم برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند.
به گزارش بورس نیوز، با پرش ۵۷۲۱ واحدی شاخص کل، امروز رکورد جدیدی ثبت شد. در میان سبزی سهم های بزرگ فولادی، معدنی، پتروشیمی و پالایشی، معاملات سهم بانک تجارت هم شاخص را چند پله بالاتر برد. «وتجارت» پس از افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها و اضافه شدن سهام به سبد سهامداران امروز با رشد تقریبا ۳۰ درصدی نسبت به قیمت تئوریک در قیمت ۴۵۴ ریال معامله شد. 

جواد عشقی نژاد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص روند بازار سرمایه بیان کرد: روند مثبت بازار سرمایه تداوم خواهد داشت؛ اما باید طول دوره رشد را نیز در نظر داشت.

وی افزود: بازار سرمایه، بازاری هوشمند بوده و سرمایه‌گذاران با توجه به تحلیل شرایط و پیش‌بینی تورم سال ۹۸ و تغییرات احتمالی سود سپرده بانکی و همچنین نرخ احتمالی ارز، به ورود منابع جدید به بازار سرمایه ترغیب شده‌اند؛ بازارسرمایه حتما رشدی منطقی خواهد داشت ولی نباید انتظار رشد مستمر و بدون وقفه داشت، رشد بازار تابع عرضه‌و‌تقاضا بوده و انتظار رشدی معقول و منطقی و دور از هیجان می‌رود.

این کارشناس بازارسرمایه در رابطه با گروه‌های مناسب‌تر جهت سرمایه‌گذاری گفت: بیش از ۶۰ درصد از صنایع بازارسرمایه، پتانسیل رشد دارند؛ صنایع بزرگ تولیدی همچون پتروشیمی‌ها و برخی بخش‌های صنعت فولاد و نیز صنایع کوچکتری که شاید در سال‌های قبل کمتر به آنها توجه شده، ولی با تغییرات اقتصادی، قابلیت سودسازی مناسبی برای سال ۹۸ دارند، می‌توانند گزینه‌های معقولی برای سرمایه‌گذاری باشند.

وی اضافه کرد: برخی سهم‌های گروه بانکی که زیان انباشته نداشته و می‌توان آثار فعالیت‌های عملیاتی بانک را در صورت سود و زیان آنها مشاهده کرد نیز برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند.

عشقی نژاد در خاتمه تاکید کرد: اگر چه کار کارشناسی در بازار سرمایه تقویت شده و این روزها روند معقولی شاهد هستیم؛ ولی باز هم به سهامداران توصیه می‌شود از رفتارهای هیجانی و شتابزده پرهیز کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: