تعداد بازدید : ۱۰۶۵
کد خبر : ۱۹۰۳۸۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
در حال حاضر گروه‌های پیشروی بازار نیز در موج پنجم صعودی قرار دارند بنابراین درصورت عدم تغییر دیگر پارامترهای اقتصادی می‌توان گفت که رشد امروز بازار به‌عنوان آخرین حرکت صعودی محسوب می‌شود و پس از آن شاهد رکود بازار و رشد تک سهم‌ها خواهیم بود.
رکود بازار و رشد تک سهم ها نتیجه غرق شدن شاخص در موج پنجم

به گزارش بورس نیوز، امروز فعالان بازار سرمایه به معامله 7 میلیارد و 617میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش 14 هزار و 788میلیارد ریال در 329هزار پرداختند که به تبع آن شاخص این بازار با افزایش ۵ هزار و ۷۲۱ واحدی به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید که این رقم رکوردی بی سابقه در بورس محسوب می شود. 

در این خصوص کیارش فاضل کارشناس بازارسرمایه به بورس‌نیوز گفت: پس از قرار گرفتن بازار در روند صعودی انتظار می‌رفت که شاخص موج پنجم صعودی را نیز پشت سر بگذارد.

وی با اشاره به اینکه سهم‌های شاخص‌ساز در شهریورماه مدام در حال رشد بودند و سپس وارد فاز اصلاحی شدند، افزود: به طور معمول پس از گذراندن سومین موج صعودی بازار روند اصلاحی را در پیش خواهد گرفت و بسیاری از خریداران و سهامداران منتظر پنجمین موج صعودی خواهند بود که هرچه اصلاح موج چهارم بیشتر باشد حرکت انگیزشی موج پنجم نیز سخت‌تر خواهد بود.

فاضل با تاکید براینکه حرکت صعودی شاخص بازار از اواخر اسفندماه سال گذشته آغاز شد و به تبع آن خودرویی‌ها و بانکی‌ها رشد مطلوبی را تجربه کردند، افزود: در حال حاضر گروه‌های پیشروی بازار نیز در موج پنجم صعودی قرار دارند بنابراین درصورت عدم تغییر دیگر پارامترهای اقتصادی می‌توان گفت که رشد امروز بازار به‌عنوان آخرین حرکت صعودی محسوب می‌شود و پس از آن شاهد رکود بازار و رشد تک‌سهم‌ها خواهیم بود.

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به رشد عجیب شاخص بورس در شرایط رکود اقتصادی کشور، گفت: بازار سرمایه بدهکار رکود و موج تورمی که سال گذشته در کشور ایجاد شد محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: در اواخر سال 96 به دلیل بالارفتن نرخ ارز موج تورمی در کشور ایجاد شد که همچنان ادامه دارد بنابراین در حال حاضر به دلیل ارزان بودن سهم‌ها خریداران جدید تمایل بیشتری به خرید آن دارند بنابراین فشار تقاضا در بازار افزایش یافته است.

فاضل با بیان اینکه سهام  های‌وب نیز در روز اخیر با فشار عرضه مواجه بوده است، گفت: این سهام روند رو به رشد را در پیش گرفته و آینده خوبی در انتظار این سهام است.

وی با اشاره به اینکه قیمت این سهام در حال حاضر ارزنده است، افزود: سهامدارانی که قصد خرید این سهام را دارند باید اجازه دهند که این سهام از روند نزولی خارج شود.

کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: در مجموع می توان آینده خوبی را برای انفورماتیک و آی‌تی پیش‌بینی کرد.

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
یهسری مثل اینکه از تداوم شاخص ناراحتن میخوان از اب گل الود ماهی بگیرن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: