تعداد بازدید : ۳۹۷
کد خبر : ۱۹۰۴۴۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم گفت: از اقدامات دیگری که در حوزه اقتصادی کشور انجام دادیم، اصلاح ساختار حوزه نظام پولی کشور است. زیرا بسیاری از چالش‌های تولید به دلیل سیاست‌های مسائل ارزی و بازار پول است.

اصلاح ساختار حوزه نظام پولی کشور

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد اظهار کرد: مجموعه‌ای از اقداماتی که در چند سال گذشته انجام شد می‌تواند به وضعیت اقتصاد کشور کمک کند که از جمله این اقدامات می توان به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.

وی افزود: بعد از گذشت بیش از دو سال تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس و تلاش در اتاق‌های بازرگانی اصلاح این قانون به پایان رسیده و در آخرین ماه زمستان سال گذشته چاپ و به صحن مجلس رفت. تا یک یا دو هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود که اگر این قانون نهایی شود، بخش عمده‌ای از مشکلات تولید که به دلیل مالیات بر ارزش افزوده باید به مصرف اصابت می‌کرد و به تولید اصابت کرده بود، رفع خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم بیان کرد: از اقدامات دیگری که در حوزه اقتصادی کشور انجام دادیم، اصلاح ساختار حوزه نظام پولی کشور است. زیرا بسیاری از چالش‌های تولید به دلیل سیاست‌های مسائل ارزی و بازار پول است.

پورابراهیمی ادامه داد: اصلاح قانون بانک مرکزی بعد از ۵ دهه در اقتصاد ایران تمام شده و گزارش نهایی آن آمده است. روح حاکم بر این قانون استقلال بانک مرکزی است. این موضوع چالش اصلی ما بود. استقلال بانک مرکزی یکی از موضوعات مهم ما در این قانون است و بعد از آن، اصلاح خود بانک مرکزی از اهداف ماست که اگر این هم در نیمه اول امسال تصویب شود، موضوع خوبی برای فعالیت‌های اقتصادی خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اصلاح قانون عملیات بانکداری در سال جاری گفت: پس از سه سال تلاش، متن این اصلاح تا دو هفته آینده به پایان می‌رسد.

وی افزود: دیگر اقدام ما در حوزه اقتصادی اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است کمیسیون اقتصادی آن را با پیگیری‌های فراوان به نتیجه رسانده است. یک هفته مانده به پایان سال ۹۷، گزارش نهایی اصلاح این قانون آماده شد که امیدواریم امسال عملیاتی شود.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: گزارش نظارتی مجلس درباره قانون بهبود فضای کسب و کار در حال آماده شدن است و ما در حوزه عدم رعایت همچنین استنکاف از قانون ورود کردیم که موارد عدم رعایت قانون را بر اساس ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس بعد از تصویب در کمیسیون و صحت، مستقیم به دستگاه قضایی ارائه می کنیم.

وی ادامه داد: آیین‌نامه ارزی نیز در شورای پول و اعتبار در حال جمع‌بندی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره حادثه سیل در کشور گفت: با جبران خسارت‌های وارده، از ظرفیت سیل می‌توانیم برای تحریک تقاضا استفاده کنیم. آمادگی داریم در مواردی که دولت برای برون‌رفت اقتصاد از وضع کنونی نیاز داشته باشد اصلاحات ساختاری انجام دهیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: