تعداد بازدید : ۵۳۵
کد خبر : ۱۹۰۴۴۹
رئیس کمیته حمل‌ونقل کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
رئیس کمیته حمل‌ونقل کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر من بخش خصوصی اولویت اصلی برای فعالیت جهت خرید هواپیماهای جدید و دست دوم است و شرکت‌های خصوصی و غیردولتی باید در این عرصه فعال شوند.

بخش خصوصی اولویت اصلی خرید هواپیما

به گزارش بورس نیوز، شادمهر کاظم‌زاده درباره برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هوایی، گفت: در شرایط کنونی وزارتخانه به دنبال نوسازی این ناوگان از طریق خرید هواپیماهای دست دوم است.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در خانه ملت ادامه داد: به نظر من بخش خصوصی اولویت اصلی برای فعالیت جهت خرید هواپیماهای جدید و دست دوم است و شرکت‌های خصوصی و غیردولتی باید در این عرصه فعال شوند.

وی تصریح کرد: فعالیت وزارت راه و شهرسازی و دولت برای خرید هواپیما از طریق کانال‌های رسمی در شرایط فعلی اشتباه است و در وضعیت تحریمی باید از راهکارهای دیگر برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هوایی استفاده کرد.

کاظم‌زاده افزود: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی بودجه کافی برای خرید هواپیماهای جدید ندارد و تنها راه استفاده از ظرفیت‌های مالی بخش خصوصی است. البته دولت نیز باید با ارائه تسهیلات گوناگون فضا را برای فعالیت بخش خصوصی مهیا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در شرایط کنونی بازارهای غیررسمی بهترین فضا برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هوایی و خرید هواپیماهای جدید محسوب می‌شود و شرکت‌های خصوصی می‌توانند از این ابزار برای تأمین نیازهای خود استفاده کنند.

وی ادامه داد: عمر هواپیما یکی از فاکتورهای مهم در خرید این محصول است، اما از آن مهم‌تر و کلیدی‌تر، میزان پرواز آن هواپیما است، از این رو گاهی اوقات هواپیما به نسبت عمر بالایی دارد ولی عملا پرواز چندانی نداشته و از نظر فنی کاملا سالم است، از این رو می‌توان این موارد را در لیست خرید قرار داد.

رئیس کمیته حمل‌ونقل کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی دولت باید با اعمال سیاست‌های جدید شرایط را برای فعالیت بخش خصوصی در عرصه خرید هواپیما و نوسازی ناوگان  هوایی فراهم کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: