تعداد بازدید : ۱۱۸۴
کد خبر : ۱۹۰۶۵۵
مدیرعامل بورس کالای ایران در پاسخ به بورس‌نیوز خبر داد:
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
مدیرعامل بورس کالای ایران از بازگشت سکه به بازار معاملات آتی با ابزارهای دیگر معاملاتی به بورس کالا خبر داد.
بازگشت معاملات آتی سکه با ابزارهای معاملاتی
حامد سلطانی نژاد در نشست خبری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز مبنی بر برنامه بورس کالا برای بازگشت مجدد معاملات آتی سکه  گفت: در سال گذشته متاسفانه شاهد التهاباتی بودیم که حتی مرجع تعیین کننده قیمت را هم با مشکل مواجه کرد.
وی ادامه داد: با وجود سایه ای که نوسانات قیمت سکه بر بازار افکنده شده بود، بورس کالا به دنبال بازگشت مجدد آن به شکل جدید و در قالب ابزارهای دیگر مانند صندوق های سرمایه گذاری است.
سلطانی نژاد در ادامه ضمن ابراز امیدواری از آغاز مجدد معاملات سکه به صورت حرفه ای تر و بر مبنای ابزارهای جدید، اظهار کرد: در حال حاضر فرصت آن فراهم شده است که ابزارهای دیگری در بورس کالا مورد استفاده قرار گیرد و این در حالی است که زمان ورود سکه به بازار بورس، شاهد تنوع این ابزارها نبودیم.
وی تاکید کرد: هم اکنون قصد داریم معاملات آتی سکه را در سال جدید توسعه داده. با راه اندازی گواهی روی صندوق های سرمایه گذاری شاهد بازگشت آن به بورس باشیم.
سلطانی نژاد همچنین در پاسخ به سوال دیگر بورس نیوز مبنی بر محصولات آتی دیگری که به بورس افزوده می شوند، گفت: زیره و شمش از محصولاتی هستند که به بورس اضافه می شوند. از سوی دیگر رایزنی ها برای کاتود مس در حال انجام است و بازار سرمایه هم با آن موافق است اما باید دید که نظر سیاستگذار اصلی پیرامون این ابزار چیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: