تعداد بازدید : ۵۲۶
کد خبر : ۱۹۰۷۰۲
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به بورس نیوز اظهارکرد:
۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
شرکت‌کنندگان حاضر در نمایشگاه با اطلاعات عمیقی وارد می‌شوند تا دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند، بنابراین شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه‌‌ها با ارائه این دستاوردها در حوزه مالی، اطلاعات عمیقی را به بازار و مردم نشان می دهند.

شاپور محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به خبرنگار بورس نیوز در خصوص اهمیت ابعاد فرهنگ‌سازی و نیاز آن در سال مالی جدید اظهار کرد: بازدیدهایی که روزانه به بیش از 10 هزار نفر از تمامی اقشار مانند دانش‌آموزان، فعالان بازار سرمایه، اساتید و دانشجویان حاکی از آن بود که بازارسرمایه طی سال‌های اخیر با توجه بیشتری روبه رو شده بنابراین باید یکی از اساسی ترین برنامه ریزی ها روی فرهنگ سازی متمرکز شود.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان حاضر در نمایشگاه با اطلاعات عمیقی وارد می‌شوند تا دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند، بنابراین شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه‌‌ها با ارائه این دستاوردها در حوزه مالی، اطلاعات عمیقی را به بازار و مردم نشان می دهند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار افزود: این کار باعث می‌شود که مسیر برای سرمایه‌گذاری راحت‌تر و ساده‌تر باز شود و هم اینکه به عده ای به عنوان بیزنیس بازار سرمایه‌ اینجا بازاریابی کنند. یک شرکت کارگزاری ممکن است حتی اینجا کد صادر کند و به اشخاص کد بدهد. اینها کمک می‌کند که اتصال بین اشخاص و بازارسرمایه ایجاد شود و هم اینکه کسانی که قبلا در بازار سرمایه حضور نداشتند به بازار سرمایه جذب شوند. از این جهت این نمایشگاه را بسیار مفید می‌دانم و امسال مشارکت خیلی عالی و خوب بود.

محمدی درباره آموزش بازار سرمایه در این نمایشگاه توضیح داد: به نظرم در هر حال این آموزش‌‌ها می‌‌تواند مفید باشد. حتی در این نمایشگاه. هرچند که توصیه می‌‌کنیم ما به این چند روز متوقف نشویم و بعد هم این کار را ادامه دهیم. ارتباطات مستمری داشته باشیم. حتی در مقاطع سال کانال‌‌های ارتباطی داشته باشیم و مستمر اطلاعات را به مردم کشور بدهیم. این را حتما قبول دارم.

وی بیان کرد: فینتک‌‌ها، استارت‌آپ‌‌ها، فین‌استارز به استمرار این ارتباط کمک می‌کند. مثلا با نصب رایگان یک اپلیکیشن روی موبایل دائم اطلاعات دارد. یا مثلا با یک سایت و قابلیتی آشنا می‌شود که این قابلیت مستمر است و محدود به نمایشگاه نخواهد بود. حتما آموزش‌‌هایی که اینجا داده می‌شود و آموزش‌‌هایی که در دانشگاه‌‌ها داده می‌شود در کنار کارهایی که رسانه‌‌ها انجام می‌دهند.

محمدی تاکید کرد:رسانه‌‌ها رسالت بالایی دارند. آن هم این است که آموزش غیرمستقیم می‌دهند و آموزش شان پایدارتر است. چون فرمول‌‌ها را آدمی فراموش می‌کند اما وقتی شما از طریق چند جمله خیلی قابل پذیرش برای عموم توانستید فرهنگسازی کنید این فرهنگسازی در ذهن مردم و سرمایه‌گذار خواهد ماند. از این جهت فکر می‌کنم رسانه‌‌ها به ما کمک کنند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به جلسه با پیشکسوتان گفت: بعضی ازاین دوستان نیم قرن تجربه دارند. این تجارت خیلی ارزشمند است. ما حتی جمله جمله این تجارب را می‌توانیم به عنوان یک کتاب برای خودمان تلفی کنیم. بیاییم آنها را بررسی کنیم. جاهایی ممکن است ما کوتاهی و غفلت کرده باشیم که طبیعتا باید آن را اصلاح کنیم. حتما این جلسات را ادامه خواهیم داد. اتصالی بین تاریخ بازار سرمایه و وضعیت کنونی است. طبیعتا تجاربی که آنجاها انباشته شده است بسیار ارزشمند است و امیدواریم که از راهنمایی شان بتوانیم استفاده کنیم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.