کد خبر : ۱۹۰۷۹۰
تالار شیشه‌ای در روز جاری؛
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
وضعیت سهم‌های دلاری باردیگر مورد علاقه سهامداران قرار گرفته و با توجه به نقدینگی که وارد بازار شد، بیشتر شرکت‌های بزرگ، به استقبال پول تازه رفتند.
شاخص در مرز 210 هزار واحدی خیمه زد/ وثوقی که به پترویی‌ها و کامودیتی‌ها رسید
به گزارش بورس‌نیوز، بورس تهران امروز در ادامه روند سبزپوشی خود توانست باردیگر در پایان معاملات رخساره‌ای بهاری را از خود به نمایش بگذارد. 
عملکرد شرکت‌ها در فروردین‌ماه مطلوب بوده و بسیاری از شرکت‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند اما این خودرویی‌ها هستند که بخاطر مشکلاتی در قالب افزایش‌سرمایه، فعلا با معضلاتی روبه‌رو شده‌اند.

اما وضعیت سهم‌های دلاری مانند پترویی‌ها و کامودیتی در چنین برهه‌ای باردیگر مورد علاقه سهامداران قرار گرفته و با توجه به نقدینگی که وارد بازار شد، بیشتر شرکت‌های بزرگ با سینی پُر، به استقبال پول تازه رفتند.

بازار سرمایه امروز در پایان معاملات امروز رشد 3956 واحدی را به ثبت رساند تا شاخص‌کل به 209 هزار و 243 واحد دست یابد و در مرز 210 هزار واحد، شاخص‌کل یک‌شب استراحت کند و احتمالا فردا صعودی دیگر را رقم خواهد زد.

شاخص در مرز 210 هزار واحدی خیمه زد/ وثوقی که به پترویی‌ها و کامودیتی‌ها رسید

بر اساس این گزارش، شاخص قیمت «وزنی-ارزشی» نیز با رشد 1140 واحدی به 60 هزار و 303 واحد رسید و شاخص‌کل «هم‌وزن» نیز با افزایش همراه بود تا به 42 هزار و 577 واحد دست پیدا کرد ضمن آنکه شاخص بازار اول با 3401 واحد افزایش در پله 157 هزار و 650 واحدی ایستاد و در مقابل، شاخص بازار دوم نیز با ثبت روند مثبت همراه شد تا با 5590 واحد رشد، در پله 400 هزار و 161 واحدی را نظاره کند.

ارزش معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به مرز 1.5 هزار میلیارد تومان رسید که رقم دقیق آن برابر با یک هزار و 499 میلیارد تومان رسیده که ارزش بازار نقدی نیز برابر با یک هزار و 445 میلیارد تومان بود که ناشی از جابه‌جا شدن 4.738.293.461 برگ سهم به تعداد 304 هزار و 739 معامله بود.

در بررسی شاخص صنعت نیز می‌توان دریافت که این گروه با رشد 3766 واحدی به 188 هزار و 404 واحد دست پیدا کرد ضمن آنکه گروه مالی نیز با افزایش 2229 واحدی به 242 هزار و 618 واحد برسد.

در پایان معاملات امروز بازار، حجم معاملات در گروه بانکی‌ها متمرکز بود و نمادهای «وبصادر» و «وتجارت» به‌عنوان فروشندگان بزرگ لقب گرفتند و خودرویی‌ها به‌دلیل که در بالا ذکر شد، امروز وضعیت مناسبی را نداشتند و بیشتر حجم بازار از سوی این دو گروه بزرگ، به دیگر گروه‌ها سرریز شد از سوی دیگر با نگاهی به وضعیت بازار با پارامتر «ارزش بازار» نیز می‌توان دریافت که سهم‌های دلاری تا چه میزان برای سهامداران اهمیت پیدا کرده زیرا پتروشیمی‌ها و فلزی‌ها مورد وثوق قرار گرفتند اما نمی‌توان از سایر گروه‌ها مانند مخابرات، برق، قند، ماشین‌آلات و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز گذشت.

شاخص در مرز 210 هزار واحدی خیمه زد/ وثوقی که به پترویی‌ها و کامودیتی‌ها رسید

در بررسی‌های بیشتر می‌توان دریافت که نمادهایی همچون «شپنا2» با بیش از 216 میلیارد تومان، «شپنا» با 127 میلیارد تومان، «وبملت» با 63میلیارد، «رمپنا» با 45.2 میلیارد تومان، «شبندر» با 35.7میلیارد تومان، «وتجارت» با 34.4 میلیارد تومان و «شتران» با 30 میلیارد تومان در این لیست قرار گرفتند.

از سوی دیگر نمادهایی همچون «وپارس»، «وتجارت»، «خودرو»، «وبصادر»، «خساپا»، «آپ» و «شیران» جزو نمادهای فروشنده بازار محسوب شدند.

شاخص در مرز 210 هزار واحدی خیمه زد/ وثوقی که به پترویی‌ها و کامودیتی‌ها رسید

بر اساس این گزارش، نمادهایی همچون «فولاد» با شاخص مثبت 393 واحد، «شپنا» با 261 واحد، «شبندر» با 261 واحد، «کگل» با 235 واحد و «شتران» با 210 واحد ، «رمپنا» با 194 واحد و «فملی» با 191 واحد افزایش، بیشترین تاثیرگذاری را در بازار امروز داشتند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: