تعداد بازدید : ۵۳۴
کد خبر : ۱۹۰۹۲۷
مدیرعامل لیزینگ گسترش سرمایه گذاری ملی مطرح کرد:
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
مدیرعامل لیزینگ گسترش سرمایه گذاری ملی گفت: بازار سرمایه یکی از مولفه‌های مهم رونق تولید و می‌توان از طریق بازارسرمایه پول ارزان‌تری در اختیار تولیدکننده قرار داد.

بازار سرمایه یکی از مولفه‌های مهم رونق تولید

به گزارش بورس نیوز، حامد سامانی درباره بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه یکی از مولفه‌های مهم رونق تولید و می‌توان از طریق بازارسرمایه پول ارزان‌تری در اختیار تولیدکننده قرار داد.

وی افزود: موضوع به صفر رساندن صادرات نفتی کشور، به نظر می‌رسد نمایشی تبلیغاتی باشد. بعضی کشورهای نفتی شرایط را به گونه‌ای پیش می‌برند که شرایط خرید نفت را برای خودشان آسان‌تر و برای ما سخت‎‌تر کنند و ممکن است در مسیر معاملات و مبادلات ما اختلالاتی به وجود بیاید؛ ولی ما پتانسیل‎‌های زیادی برای جایگزینی نفت داریم و توانایی داریم درآمدهای زیادی را در حوزه‌های معدنی و اکوتوریسم به دست آوریم.

مدیرعامل شرکت لیزینگ گسترش سرمایه‌گذاری ملی ادامه داد: موضوع فرآورده‌های نفتی باید به طور ویژه، مورد توجه قرار بگیرد، زیرا ما زیرساخت توسعه صنایع پتروشیمی را داریم.

سامانی بیان کرد: فراوری برخی از محصولات پتروشیمی کشور به صورت انحصاری در اختیار ما است و امکان تولید و توزیع در منطقه با توجه به توان لجستیک ما وجود ندارد؛ منظور این است که زنجیره فراوری محصولات پتروشیمی در کشور ما به تکامل نزدیک شده و این فرصت خوبی است تا به سمت صادرات بیشتر محصولات فرآوری شده حرکت کنیم. اما به نظر می‌رسد بیماری اصلی اقتصاد ما در سال‎‌های گذشته که خیلی هم به آن پرداخته شده است، موضوع خام فروشی باشد.

وی درباره نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، توضیح داد: با توجه به فشاری که دشمنان وارد می‌کنند، فرصتی ایجاد شده که به سمت فرآوری محصولات در حوزه نفت، صنایع پتروشیمی و صنایع معدنی حرکت کنیم و در این مسیر بازار سرمایه پتانسیل بالائی برای تامین منابع مالی واحدهای تولیدی دارد.

سامانی در این باره که برای تحقق این موضوع نیاز به مولفه‌های مختلفی است، خاطرنشان کرد: بخشی از این مولفه‌های رشد صادراتی در اختیار تصمیمات حاکمیت است، مجموعه حاکمیت باید در حوزه قوانین و مقررات تسهیلگر به تولیدکنندگان داخلی کمک کند، اما برخی از مولفه‌ها نیز در اختیار بازار سرمایه وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش هزینه قاچاق به کشور اکنون فرصت جدی برای حمایت از محصولات داخلی فراهم شده و تولیدکنندگان داخلی باید از این فرصت تاریخی برای افزایش سهم‌شان در بازار استفاده حداکثری کنند که صد البته زمان و سرعت عمل تولیدکنندگان داخلی برای خروج رقبا در بازار داخلی و همچنین بازارهای صادراتی بسیار موثر است.

مدیرعامل شرکت لیزینگ گسترش سرمایه‌گذاری ملی بیان کرد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که انرژی ارزان در اختیار تولیدکننده قرار می‌دهیم. انرژی یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در تولید است. این سوال پیش می‌آید که چرا قیمت تمام شده محصولات داخلی بالا است؟ یکی از دلایل آن، پایین بودن راندمان و بهره‌وری تولید است و علت مهم دیگر، هزینه تجهیز پول از نظام بانکی است.

سامانی درباره مکانیزم عملیات بانکی ادامه داد: متاسفانه مکانیزم‌های عملیات نظام بانکی به گونه‌ای است که پول گرانقیمت در اختیار تولیدکننده قرار می‌دهد؛ راه برون‌رفت از این موضوع، تامین مالی ارزانقیمت یا صفر درصد برای بنگاه‌های تولیدی است؛ بنابراین بازار سرمایه، هم می‌تواند در توزیع ثروت و ایجاد اشتغال در کشور و هم در تامین مالی بنگاه‌ها نقش بسزایی داشته باشد تا هدف رونق تولید در سال جاری را محقق کند.

سامانی درباره آثار نشانه‌های افزایش گرایش مردم به بازارسرمایه گفت: شاخص کل بازار سرمایه به مرز ۲۲۰ هزار نزدیک شده و تحلیلگران این بازار معتقدند، شاخص تا مرز ۲۴۰ هزار واحد در مرحله اول صعود خواهد بود.

مدیرعامل شرکت لیزینگ گسترش سرمایه گذاری ملی در پایان تاکید کرد: به نظر می‌رسد تنها راه برون رفت از مشکلات و مسایل کنونی و خروج از سفته بازی در بازار ارز و طلا، تقویت بازارسرمایه است.

سامانی با بیان اینکه بازار سرمایه شاخص اصلی و نشان‌دهنده اقتصاد کلان کشور است، افزود: بازارسرمایه مسیری است که می‎‌توانیم در آن توزیع متناسبی از ثروت داشته باشیم. این بازار پیش از اینکه استارت‌آپ‌ها در کشور ایجاد شده و درآمدهای خرد را در جامعه توزیع کند، سال‌ها بود که درآمدهای خرد را در بین اقشار مختلف تقسیم می‌کرد. بنابراین توصیه ما به عنوان فعال بازارسرمایه ، توسعه و ترویج فرهنگ در این بازار است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: