تعداد بازدید : ۴۶۵
کد خبر : ۱۹۰۹۶۱
در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی:
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: کنتورهای هوشمند گاز موجب صرفه اقتصادی می‌شوند. با استفاده از کنتورهای هوشمند گاز دیگر لازم نیست کنتورخوان وارد حریم خانه مردم شود.

کنتورهای هوشمند گاز صرفه اقتصادی دارند

به گزارش بورس نیوز، حسن منتظر تربتی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی درباره برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران برای استفاده از کنتورهای هوشمند گاز و همکاری با پیمانکاران بخش خصوصی سازنده این کنتورها گفت: دقت در اندازه‌گیری میزان گاز ارسالی به مبادی مصرف و ‌اندازه‌گیری میزان گاز مصرفی مشترکان برای شرکت ملی گاز ایران اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: اهمیت اندازه‌گیری گاز از دو منظر برای ما قابل بررسی است. یکی اینکه در صورت کم‌فروشی گاز به مردم مدیون آنها می‌شویم و حق مردم ضایع می‌شود و دیگر اینکه اگر گاز را بیش از اندازه به مصرف‌کنندگان تحویل دهیم اما پول آن را دریافت نکنیم مدیون دولت هستیم و حق دولت ضایع می‌شود. بنابراین لازم است مقدار گاز ارسالی برای مصرف‌کنندگان بسیار دقیق اندازه‌گیری شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز تاکید کرد: کنتورهای هوشمند گاز موجب صرفه اقتصادی می‌شوند. با استفاده از کنتورهای هوشمند گاز دیگر لازم نیست کنتورخوان وارد حریم خانه مردم شود. همچنین به دلیل امنیت بالا، این کنتورها قابل هک کردن نیز نیستند. این دلایل موجب شده که شرکت ملی گاز ایران موضوع استفاده از کنتورهای هوشمند گاز را با جدیت پیگیری کند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: استفاده از این کنتورها در کنار سامانه هوشمند گاز امکانات گسترده‌ای را برای مدیریت توزیع گاز طبیعی فراهم می‌کند. ما در پی آن هستیم که همه بخش‌های مدیریت تولید تا توزیع گاز را هوشمندسازی کنیم که در این میان کنترل هوشمند مصرف از راه دور جایگاه ویژه‌ای دارد.

منتظر تربتی افزود: گام نخست داخلی‌سازی همه تجهیزات و اقلام مورد نیاز سامانه هوشمند گاز است که در این زمینه شرکت ملی گاز ایران با پیمانکاران مجرب و توانمند ایرانی همکاری‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است تا پس از مشخص شدن نتایج پایلوت این همکاری‌ها، طرح به صورت جدی، آغاز شود.

وی تاکید کرد: با داخلی‌‌سازی تجهیزات مورد نیاز سامانه هوشمند گاز و کنتور هوشمند گاز دیگر اعمال تحریم‌ها بر فرآیند هوشمندسازی مدیریت توزیع گاز طبیعی بی‌اثر خواهد بود.

معاون وزیر نفت در امور گاز از اجرای پنج طرح پایلوت با همکاری بخش خصوصی در زمینه‌های یادشده خبر داد و تصریح کرد: سامانه هوشمند گاز یک مگاپروژه است که نتایج مثبت فراوانی به همراه خواهد داشت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: