تعداد بازدید : ۳۲۸۹
کد خبر : ۱۹۱۱۱۲
در دوره مالی سال 97 اتفاق افتاد؛
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
شرکت سیمان ارومیه در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، با سرمایه ۷۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم را ۶۵۸ریال اعلام کرد.

به گزارش بورس نیوز، شرکت سیمان ارومیه در اطلاعات و صورت‌های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، با سرمایه ۷۰۰میلیارد ریالی سود هرسهم را ۶۵۸ریال اعلام کرد.

این شرکت توانسته با افزایش ۲۳درصدی سود عملیاتی خود در این دوره نسبت به دوره مالی مشابه سال گذشته به رقم ۵۰۹میلیارد ریال، سود خالص با افزایش ۴۰درصدی به رقم ۴۶۰میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره با افزایش ۳۷درصدی به رقم ۵۷۲میلیارد ریال دست یابد.

«ساروم» در برآوردی که از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه طی دوره ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۸ پیش رو دارد اعلام کرد که انتظار می رود میانگین نرخ فروش سیمان نسبت به متوسط نرخ سال۱۳۹۷ حدود ۲۳درصد افزایش یابد. همچنین در این دوره پیش‌بینی می‌شود نرخ خرید، استخراج، حمل و دپو مواد اولیه در سال ۱۳۹۸ حدود۲۰درصد نسبت به آخرین نرخ‌های خرید سال ۱۳۹۷ افزایش یابد.

این شرکت طی برنامه‌های سال مالی جاری در نظر دارد بازار داخلی و صادراتی را گسترش دهد و فروش محصولات شرکت را از طریق شناسائی بازارهای جدید خارج از کشور با توجه به مازاد تولید سیمان در کشور و منطقه حفظ کند و در سرلوحه برنامه کاری برای سال ۹۸ قرار گرفته دهد.

«ساروم» همچنین بنا دارد هزینه‌های محصول و کالای درجریان ساخت را با توجه به افزایش هزینه‌ها از طریق کنترل و کاهش انرژی مصرفی در خطوط تولید بهخصوص آسیاب‌های سیمان و موادخام که بر روی آسیاب‌ها اقداماتی اساسی انجام شده است، کاهش دهد و محصولات جدید با قیمت تمام‌شده پایین تولید کند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: