تعداد بازدید : ۷۱۶
کد خبر : ۱۹۱۱۲۷
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مهم‌ترین موضوع در بحث مسکن تولید و عرضه است که انتظار می‌رود دولت بخشی از منابع بانکی را به این سو هدایت کند.

به گزارش بورس نیوز، هادی قوامی درباره دلایل افزایش قیمت اجاره‌بها و خرید مسکن اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع در بحث مسکن تولید و عرضه است که انتظار می‌رود دولت بخشی از منابع بانکی را به این سو هدایت کند.

نماینده مردم اسفراین در خانه ملت بیان کرد: به دلیل وجود سفته‌بازی و دلالی در بازار مسکن، دولت باید مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی را اعمال کند تا مالکان این خانه‌ها را عرضه کنند. اگر خانه‌های خالی با قیمت‌های پایین جهت اجاره عرضه شوند معافیت‌های مالیاتی شامل آنها شود.

وی افزود: در حال حاضر تعداد خانه‌های خالی بسیار زیاد است و با انگیزه سفته‌بازی و دلالی نگه داشته شده‌اند و به فروش نمی‌رسند.

قوامی ادامه داد: افزایش قیمت اجاره و خرید مسکن پایه علمی و کارشناسی ندارد و متاسفانه تحت تاثیر فضای روانی تعیین می‌شوند. تاریخ همواره نشان داده که سرمایه‌ها و نقدینگی به سمت مسکن حرکت کرده است. در بودجه نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی در زمینه عرضه و تولید مسکن‌های ارزان قیمت صورت گرفته که دولت باید اقدامات عملی در زمینه داشته باشد.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.