تعداد بازدید : ۲۵۱۸
کد خبر : ۱۹۱۲۳۲
سخنگوی سازمان خصوصی سازی مطرح کرد:
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
سخنگوی سازمان خصوصی سازی گفت: این سازمان در سال گذشته از نظر تکالیف بودجه‌ای حدود ۸۷ درصد رقمی را که قانون بودجه مشخص کرده بود یعنی حدود ۵۵۰۰ میلیارد تومان محقق کرد. به همین دلیل سال گذشته یکی از سال‌های خوب از نظر تامین بودجه بوده است.

به گزارش بورس نیوز، جعفر سبحانی درباره میزان واگذاری‌ها و شرکت‌های قابل واگذاری اظهار کرد: در مجموع از ابتدای تاسیس تاکنون چیزی حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری در قالب فروش عمومی، رد دیون و سهام عدالت انجام شده است.

وی توضیح داد: از سال ۸۰ تاکنون مجموعه بنگاه‌ها، شرکت‌ها و دارایی‌هایی که متعلق به دولت بوده و باید به بخش خصوصی واگذار می‌شده، حدود ۲ هزار مورد بوده که بیش از ۹۰۰ بنگاه، شرکت و دارایی فروش رفته و به بخش خصوصی واگذار شده است.

سخنگوی سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: حدود ۶۰۰ بنگاه در لیست واگذاری‌ها قرار دارد که انتظار می‌رود این موضوع در جلسات آتی هیات واگذاری مطرح و به تصویب برسد.

سبحانی افزود: طبیعتا بعد از تصویب در هیات واگذاری، مراحل قیمت‌گذاری، برگزاری مزایده و واگذاری به بخش خصوصی انجام می‌شود. همچنین شرکت‌های بزرگی در لیست واگذاری سازمان خصوصی‌سازی در سال جاری قرار دارند .

وی خاطرنشان کرد: سازمان خصوصی‌سازی در سال گذشته از نظر تکالیف بودجه‌ای حدود ۸۷ درصد رقمی را که قانون بودجه مشخص کرده بود یعنی حدود ۵۵۰۰ میلیارد تومان محقق کرد. به همین دلیل سال گذشته یکی از سال‌های خوب از نظر تامین بودجه بوده است.

سخنگوی سازمان خصوصی‌سازی بیان کرد:سازمان خصوصی‌سازی در سال گذشته چند شرکت بزرگ از جمله شرکت کشت و صنعت مغان را واگذار کرد که از نظر قیمتی و ریالی به تنهایی به اندازه کل واگذاری‌ها در سال قبل از آن بوده است .

سبحانی درباره شرکت‌ها، بنگاه‌ها و دارایی‌هایی که در سال جاری واگذار می‌شوند گفت: مجتمع صنعتی اسفراین را در دستور کار داریم که قیمت بسیار بالایی دارد . همچنین سپیدرود رشت، آلومینیوم جاجرم، کیش‌ایر و ملی حفاری را داریم که البته هنوز در هیات واگذاری مصوب نشده‌اند.

سخنگوی سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: مجموعه بنگاه‌های قابل واگذاری، شاید برابر با کل واگذاری‌هایی باشد که تا الان انجام شده است. چون خیلی از بنگاه‌های گروه ۲ را داریم که بلوکی هستند و هنوز واگذار نشده‌اند .


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.