تعداد بازدید : ۱۲۶۹
کد خبر : ۱۹۱۲۴۲
آبسیم گزارش می‎دهد؛
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
در هفته‎ای که سپری شد، بازار سهام با افت و خیزهای بسیار شدید همراه بود و در اواسط هفته زلزله‎ای بیش از 8 هزار واحد شاخص کل را لرزاند. اما در این میان، برخی سهم‎ها همچون «وحافظ» و «لخانه» بدون توجه به جو بازار، به روند صعودی خود ادامه دادند.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی بورس نیوز، شاخص کل بورس تهران هفته جاری را با رقم 220 هزار واحد آغاز کرد و در اولین روز کاری جهش 4481 واحدی را تجربه کرد. اما در ادامه با افت فوق سنگین 8234 واحدی مواجه شد؛ به گونه‎ای که رکود کاهش شاخص کل از ابتدای تأسیس بورس تهران شکسته شد.

در معاملات آخرین روز کاری هفته بازار سهام، این متغیر 3147 واحد از افت روزهای گذشته را جبران کرد و 392 نماد سبزپوش در مقابل 271 نماد منفی قرار گرفتند. به این ترتیب، شاخص کل در هفتهای که گذشت نزدیک به 4 درصد افت کرد و در طی 30 روز کاری گذشته، بازدهی آن در رقم 20 درصد قرار گرفت.

نظرسنجی‎ها رنگ واقعیت گرفت / خوب‎ها و بدهای هفته بازار سرمایه معرفی شدند

در نظرسنجی بورس نیوز پیش از آغاز معاملات روز چهارشنبه، 76 درصد از شرکت‎کنندگان اعلام کردند موقعیت خرید را در معاملات برمیگزینند و در طرف دیگر، تنها 24 درصد موضع فروش را انتخاب کردند.

نظرسنجی‎ها رنگ واقعیت گرفت / خوب‎ها و بدهای هفته بازار سرمایه معرفی شدند

در معاملات روز چهارشنبه حجم کل معاملات از 7.7 میلیارد سهم عبور کرد که نسبت به روز قبل از آن، رشد 25 درصدی را به معرض نمایش میگذارد. به علاوه، با 16 درصد افزایش، 2127 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بود. تعداد خریداران از 95 هزار عبور کرد و در مقایسه با روز سه شنبه، 13 درصد رشد نشان میدهد.

بنابراین، همان‎طور که نظرسنجی انجام شده نشان داد، میل به خرید بسیار بیشتر از فروش بود و سهامداران برخلاف روزهای گذشته در سمت تقاضا ایستادند و عرضه‎کنندگان شور و هیجان کمتری داشتند.

در مجموع، در هفته‎ای که گذشت دو نماد از بازار پایه رقابت تنگاتنگی برای کسب عنوان پربازده‎ترین سهم هفته داشتند. «وحافظ» و «لخانه» بدون توجه به جو بازار به مسیر صعودی خود ادامه دادند و بازدهی جالب توجه حدود 32 درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند. «حریل» نیز صف خرید خود را حفظ کرد و در نهایت 28 درصد رشد قیمت را رقم زد.

در تصویر ذیل 20 شرکت پربازده هفته را مشاهده میکنید:

نظرسنجی‎ها رنگ واقعیت گرفت / خوب‎ها و بدهای هفته بازار سرمایه معرفی شدند

اما در آن سوی معاملات، بازار پایه‎ایها مطابق انتظار در ثبت زیان نیز پیش‌قدم بودند. «بخاور» با 34 درصد افت قیمت، زیان‎ده‎ترین سهم بازار بود و «حرهشا» با 24 درصد و «سپرمی» با 22 درصد، در قعر جدول قرار گرفتند.

نظرسنجی‎ها رنگ واقعیت گرفت / خوب‎ها و بدهای هفته بازار سرمایه معرفی شدند

با توجه به برگشت هیجان خرید بین اهالی تالار شیشه‎ای حافظ، انتظار میرود معاملات روز شنبه متعادل دنبال شود. در این بین، تحریم صنایع فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران از سوی آمریکا میتواند معاملات این صنایع را تحت تأثیر قرار دهد. البته باید توجه داشت که با اعمال دور جدید تحریمها، دسترسی شرکتهای فعال در حوزه فولاد، آهن، مس و آلومینیوم ایران به سیستم بانکی بین المللی قطع شد و عملا این تحریم تازگی ندارد و اثرات آن بر بازار سهام پیش از این پیش‎خور شده بود. بنابراین، نباید در معاملات فردا این موضوع را چندان در معاملات خود اثر دهیم و هیجانی و به‎دور از منطق رفتار کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: