تعداد بازدید : ۴۳۱۶
کد خبر : ۱۹۱۲۷۱
آنچه در مجمع فارسیت اهواز مطرح شد؛
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
در سال جاری درآمدهای عملیاتی فارسیت اهواز 76 درصد و حاشیه سود ناخالص نیز از 2 درصد در سال 96 به 24 درصد در سال 97 افزایش یافت که با توجه به روند رو به رشد تولید و فروشاین شرکت انتظار می رود در سال جاری مجددا فارسیت اهواز به سوددهی برسد.

روند رو به رشد «سفاسی» در سال جاری

به گزارش بورس نیوز، عیسی موسوی مدیرعامل فارسیت اهواز در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که با حضور 73 درصد سهامداران برگزار شد، گفت: در سال 97 شرکت سیاست کلی شرکت فارسیت اهواز مبتنی بر 2 هدف عمده افزایش سرمایه جهت خروج از ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت و افزایش تولید و فروش و تامین نقدینگی لازم جهت پرداخت هزینه ها است.

روند رو به رشد «سفاسی» در سال جاری

وی با بیان اینکه در خصوص افزایش سرمایه باتوجه به زیان انباشته شرکت تا پایان سال مالی گذشته بلغ بر 198525 میلیون ریال، این شرکت را مشمول ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت کرد لذا تصمیمی مبنی بر تجدید ارزیابی دارایی ها اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه پس ازطی فرآیندهای لازم مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی اتخاذ شد، افزود: پس از آن درآمد شرکت با 630.000 میلیون ریال افزایش به 660.000 میلیون ریال رسید که موجبات خروج شرکت از ماده 141 اصلاحیه قانون تجارت را فراهم آورد.

موسوی خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلات موجود در تهیه مواد اولیه این شرکت توانست با جلب رضایت مشتریان در تولید و تحویل به موقع محصول و با شناسایی بازارهای فروش اینگونه محصولات جایگاه خودرا در بین دیگر تولیدکنندگان حفظ کند.

وی ادامه داد: با وجود مشکلاتی همچون کمبود شدید نقدینگی و پرداخت هزینه های دستمزد این شرکت همچنان با در زمینه تولید محصولات بتنی عملکرد قابل توجه و رضایت بخشی را داشته است.

پس از آن گزارش عملکرد شرکت و بازرس و حسابرس قانونی توسط مدیرعامل فارسیت اهواز ارائه شد که مشروح آن را در ذیل می خوانید:

روند رو به رشد سفاسی در سال جاری

جایگاه شرکت در صنعت:

شرکت در زمینه تولید محصولات آزبست- سیمان و نیز انواع محصولات بتنی فعالیت می کند که عدم تولید محصولات آزبستی باتوجه به موانع ناشی از محدودیت های ایجاد شه در تولید لوله و مانشون آزبستی و ورق آزبستی از طرف سازمان حقتظت محیط زیست بدیلیل تاثیرات زیست محیطی اینگونه از محصولات بوده بنابراین با تقویت و پشتیبانی از خطوط بتنی فعال و تامین به موق مواد اولیه و سایر مواد مصرفی ضمن افزایش تولید و فروش انواع محصولات بتنی باعث بهبود جایگاه شرکت در تولید بتن و فرآورده های بتنی شد .

روند رو به رشد سفاسی در سال جاریروند رو به رشد سفاسی در سال جاری


روند رو به رشد سفاسی در سال جاری


روند رو به رشد سفاسی در سال جاری

لازم به ذکر است،حاصل فعالیت های 12 ماهه «سفاسی، 20 میلیارد ريال زیان خالص بود که نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش سرمایه و فروش دارایی های راکد، کاهش 50 درصدی را تجربه کرده و در نتیجه درآمدهای عملیاتی شرکت 76 درصد افزایش یافت و حاشیه سود ناخالص نیز از 2 درصد در سال 96 به 24 درصد در سال 97 افزایش یافت که با توجه به روند رو به رشدتولید و فروشاین شرکت انتظار می رود در سال جاری مجددا فارسیت اهواز به سوددهی برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: