کد خبر : ۱۹۱۳۰۸
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:قیمت خودروهای دست دوم خارجی حدود سه هزار دلار بوده و این در حالی است که ارزان‌ترین خودروی تولیدی در کشور حدود 50 میلیون تومان است.

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا منصوری درباره آثار واردات خودروی دست دوم خارجی بر قیمت خودروی داخلی، اظهار کرد: در مناطق آزاد سقف خودروهای خارجی –که در حد صفر هستند- را با هوابُرش جدا کرده و خودرو را اسقاط می‌کنند در حالی که این خودروها کمتر از ۵۰ هزار کیلومتر کار کرده‌اند و تنها 8 سال از عمرشان گذشته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت افزود: بهتر است برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت‌ آن ابتدا خودروهای موجود در مناطق آزاد مانند جزیره قشم، کیش و بندر انزلی را با پرداخت گمرکی وارد کرد سپس کارهای لازم برای واردات خودرو دست دوم خارجی باکیفیت انجام گیرد.

وی ادامه داد: قیمت خودروهای دست دوم خارجی حدود سه هزار دلار بوده و این در حالی است که ارزان‌ترین خودروی تولیدی در کشور حدود 50 میلیون تومان است. در نتیجه مردم از خودروهای وارداتی استقبال کرده و واردات این خودروها تا حدودی می‌تواند حجم تقاضای بازار را پوشش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: در شرایط فعلی تقاضا و عرضه در بازار خودرو متوازن نیست. می‌توان با واردات خودروی دست دوم عرضه را متعادل کرد با تحقق این امر قیمت‌ها روند کاهشی پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در صورتی که از خودروهای دست دوم خارجی تعرفه ۱۰۰ درصدی دریافت شود این تعرفه حدود ۳ هزار دلار می‌شود. قیمت خودروهای خارجی دست دوم با احتساب تعرفه 100 درصدی حدود ۶ هزار دلار- 90 میلیون تومان- می‌شود.

منصوری تاکید کرد: واردات خودروهای دست دوم به عزم جدی نیاز دارد. این در حالی است که دست‌های پشت پرده از تحقق این امر جلوگیری می‌کنند زیرا سود آنها در ملتهب بودن بازار خودرو است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن و مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که خودروهای خارجی دست دوم کیفیت خوبی دارند، می‌توانند تا حدودی به کاهش آلودگی زیست‌محیطی نیز کمک کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"غشهد" به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت شهد ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار می‌شود.
افزایش سرمایه ۶۳ درصدی

افزایش سرمایه ۶۳ درصدی "وایران" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "رکیش" در دهم تیرماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "فخاس" به گوش می‌رسد

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: