تعداد بازدید : ۵۷۹
کد خبر : ۱۹۱۳۷۵
مدیرعامل ساپکو خبر داد:
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
مدیرعامل ساپکو گفت: ه طور ميانگين 65 درصد قطعات محصولات ايران‌خودرو به صورت كامل بومي‌سازي شده و با همكاري شركت‌هاي دانش‌بنيان، جهاد دانشگاهي و سازندگان برتر درصددهستيم توليد قطعات پيشرفته خودرو را داخلي‌سازي كنيم .

به گزارش بورس نیوز، منصور منصوري اظهار کرد: به طور ميانگين 65 درصد قطعات محصولات ايران‌خودرو به صورت كامل بومي‌سازي شده و با همكاري شركت‌هاي دانش‌بنيان، جهاد دانشگاهي و سازندگان برتر درصددهستيم توليد قطعات پيشرفته خودرو را داخلي‌سازي كنيم .

وی افزود: وقتي امكان و توانايي توليد قطعه در داخل مرزهاي كشور وجود دارد بايد از آن حمايت شود تا به جاي كارآفريني براي كشورهاي خارجي، توليد داخلي كشور رونق پيدا کرده و از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود.

مديرعامل شركت ساپكو بیان کرد: در شرايط جديد پيش رو به فعاليت مضاعف قطعه‌سازان و همدلي دولت نياز داريم و در مواردي كه به لحاظ فناوری با استانداردهاي جهاني فاصله داريم از توان شركت‌هاي دانش‌بنيان استفاده می‌کنیم.

منصوری درباره مهمترين هدف و دیدگاه ساپكو در سال98 ادامه داد: مهمترین رویکرد ساپکو در سال جاری، افزايش عمق ساخت داخل قطعات پيشرفته خودرو با همكاري شركت‌هاي دانش‌بنيان و سازندگان برتر، كاهش وابستگي به خارج و كاهش ريسك تامين و خودكفايي مواد و طراحي و ساخت قالب وابزارهاي اصلي توليد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: از ابتداي سال گذشته با همكاري شركت‌هاي دانش‌بنيان، جهاددانشگاهي و سازندگان برتر، پروژه‌هاي مرتبط با كاهش ارزبري و كاهش ريسك تامين ناشي از تك‌سورس بودن قطعات در دستور کارمان است و دركنار آن نيز برنامه‌ريزي دقيقي براي خودكفايي و داخلي‌سازي مواد و قالب صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت ساپکو تاکید کرد: با اتكا به متخصصین داخلي مي‌توانيم به اهداف كاهش ارزبري و بومی‌سازی دانش فني جديد دست پیدا کنیم.

منصوری گفت: اين درحالي است که ميزان ارزبري قطعات هيچگاه به صفر نخواهد رسيد.

مدیرعامل شرکت ساپکو ادامه داد: ساپكو و ايران خودرو به دنبال توسعه محصول همراه با توسعه خودكفايي بوده و ‌در قسمت قطعه‌سازي نيز رويكرد ما دارا بودن دست‌كم دو منبع تامين براي هرقطعه است تا از ریسک های تامین تک سورس جلوگیری كنيم.

وي درباره فعالیت تخصصی سازندگان که هدف دیگر اين شركت در سال جاری است بیان کرد: توسعه براساس تنوع قطعات

پيش از اين سازندگان، توسعه را براساس تنوع قطعات انجام مي‌دادند. اما در رویکرد جدید تصميم بر آن است كه در انجام فعاليت‌هاي مهندسي با اقتباس از روند فعاليت ساير كشورهاي دنيا در اين زمينه و تعريف مگاماژول‌های پنج‌گانه (سيستم اصلي خودرو)، توسعه فعاليت‌هاي سازندگان تخصصي‌تر و هدفمند شود.

منصوري تصريح كرد:‌براي رسيدن به اين هدف در زنجيره تامين، علاوه بر روش ارزيابي پژو از سيستم هفت‌گانه ارزيابي جامع سازندگان ساپکو براي ارزيابي استفاده می كنيم.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: