تعداد بازدید : ۴۳۶
کد خبر : ۱۹۱۳۸۳
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس:
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت باید در جهت پرداخت سوبسید و یارانه به حوزه حمل‌و‌نقل ریلی اقدام کند، قطعا تنها راه کار در این عرصه ارائه کمک‌های مالی از سوی دولت به این بخش است.

به گزارش بورس نیوز، شادمهر کاظم‌زاده درباره احتمال افزایش 20 درصدی قیمت بلیط قطار در سال جاری، اظهار کرد: به نظر من در شرایط کنونی افزایش قیمت بلیط حمل‌و‌نقل ریلی به هیچ وجه به صلاح نیست، زیرا با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، مردم توان و تحمل افزایش قیمت‌ها را ندارند.

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در خانه ملت ادامه داد: مسئولان حمل‌و‌نقل ریلی باید از وضعیت کنونی حمل‌و‌نقل هوایی و ناوگان هواپیمایی درس بگیرند، زیرا شاهد بودیم که با افزایش نرخ بلیط هواپیما، عملا پروازهای هوایی از سبد مسافرتی مردم حذف شد و در شرایط کنونی ایرلاین‌ها به دلیل کاهش درآمد با مشکلات بسیاری روبه رو هستند.

وی افزود: مشکلات فعلی در حمل‌و‌نقل ریلی از جمله کمبود بودجه، افزایش قیمت تجهیزات و گران تمام شدن خدمات واضح و مبرهن است، اما به نظر من نباید جبران این مشکلات به گردن مردم بیفتد.

کاظم‌زاده ادامه داد: در چند سال اخیر با افزایش نرخ ارز و گران شدن تجهیزات، حمل‌و‌نقل ریلی و شرکت‌های مربوطه اعلام می‌کنند که با وضعیت کنونی دیگر توان فعالیت ندارند، از این رو به نظر من راهکار اصلی در این عرصه، افزایش حمایت دولت از این بخش است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دولت باید در جهت پرداخت سوبسید و یارانه به حوزه حمل‌و‌نقل ریلی اقدام کند، قطعا تنها راه کار در این عرصه ارائه کمک‌های مالی از سوی دولت به این بخش است.

رئیس کمیته حمل‌و‌نقل کمیسیون عمران مجلس گفت: تنها نتیجه افزایش 20 درصدی نرخ بلیط قطار افزایش تلاطم در بازارهای اقتصادی کشور خواهد بود، زیرا بخشی از حمل بار توسط حمل‌و‌نقل ریلی صورت گرفته و با افزایش نرخ‌ها، عملا قیمت کالاها نیز بالا خواهد رفت.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: