تعداد بازدید : ۸۳۷
کد خبر : ۱۹۱۳۸۵
مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد مطرح کرد:
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
مدیرعامل سرمایه گذاری مدبران اقتصاد گفت: اگر سهامداران به طور کامل با ابزارهای معاملاتی بازار سرمایه مثل ابزار اختیار فروش تبعی آشنایی داشته باشند می‌توانند از این فرصت چند روزه بازار سرمایه به بهترین نحو برای کسب سود بیشتر استفاده کنند.

به گزارش بورس نیوز، جواد عشقی نژاد، درباره اینکه می‌توان سهامداران را به استفاده از ابزارهای معاملاتی تشویق کرد، گفت: اگر سهامداران به طور کامل با ابزارهای معاملاتی بازار سرمایه مثل ابزار اختیار فروش تبعی آشنایی داشته باشند می‌توانند از این فرصت چند روزه بازار سرمایه به بهترین نحو برای کسب سود بیشتر استفاده کنند.

وی ادامه داد: بازار سرمایه بخشی از اقتصاد کلان بوده و به تنهایی نمی‌تواند موجب رونق اقتصادی شود. وقتی صحبت از رونق تولید می‌شود باید همه ابعاد اعم از بخش پولی، بخش صنعتی و نهادهای تصمیم‌گیرنده دست به دست هم داده و تفکرات هم‌راستایی را تعریف کنند تا به سمت رونق تولید گام برداریم که در این بین، نقش بازار سرمایه در تحقق این امر بسیار پررنگ است.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد درباره روند تأمین مالی از بازار سرمایه بیان کرد: بنگاه‌های اقتصادی ما هنوز هم روش‌های تأمین مالی سنتی که اغلب بانک‌محور هستند را ترجیح می‌دهند اما در این بین، باید گفت که بازار سرمایه ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی برای تأمین مالی دارد که می‌تواند مکمل بسیار خوبی برای بانک ها باشد.

عشقی نژاد درباره وضعیت بازار سرمایه در روزهای اخیر تصریح کرد: بازارگردان‌ها و حقوقی‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کردند و کاملا بر بازار اشراف دارند و در حال خرید سهام ارزنده هستند. حقوقی‌ها قدر موقعیت فعلی را به خوبی می‌دانند و قطعا نتیجه آن سودآوری سهامداران حقیقی‌شان خواهد بود. به همین دلیل، سهامداران حقیقی هم باید به هوش باشند و از این موقعیت به خوبی بهره ببرند.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در پایان گفت: سهامداران حقیقی را به صبر بیشتر و استفاده از ابزارهای مناسب سرمایه‌گذاری دعوت می‌کنم. سهامداران حقیقی اگر با بازار و سهام و صنایع آشنایی کافی ندارند حتما از مسیر صندوق‌ها و روش‌های کمکی دیگر استفاده کنند و بدون آگاهی وارد بازار نشوند. آگاهی شرط اول موفقیت در بازار سهام است بنابراین آن دسته از سهامدارانی که وارد یک صنعت خاص شده اند نباید با ریزش موقتی، تصمیم به فروش سهم بگیرند. در بازار سهام باید صبور بود و دید بلند مدت داشت.


هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
سلام
اینکه حقوقی‌ها بازار را در دست گرفته و التهابات بازار را مدیریت کردند شکی نیست و قابل تقدیر .
امانکاتی هم هست که اگر الطفات فرمایید راه درست را برای سهامداران باز کرده و راه ناهموار را سد می‌نمایید.
ای بسا افرادی که بیسوادند ولی سواد مالیشان بالاست .
نکته اینجاست که در خرید انلاین مدرک گرایی لحاظ شده و برخی با مدارک جعلی اقدام به کسب کد اختصاصی انلاین نموده اند.
حال انکه داشتن یا نداشتن مدرک تحصیلی ضرری به جامعه وارد نمیکند که نکرده .
اماکسانیکه مقید به قانون هستند ضرر می‌کنند این یعنی اگر میخواهید موفق شوید قانون گریزباشید(تشویق به قانون گریزی)
قانون گزاران محترم بایداستثنائاتی برای توانمندان استثنائی قائل باشندتاهم عدالت رعایت شودهم قانون گریزی وبیقانونی رونق نگیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: