تعداد بازدید : ۷۴۱
کد خبر : ۱۹۱۴۱۴
آینده‌ای مطلوب در انتظار این شرکت؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
باتوجه به رشد درآمد میدکو به طورسالیانه پیش‌بینی می‌شود که برای سال‌های ۹۹ و ۹۸ شرایط بهتری ایجاد شود.

به گزارش بورس نیوز، علیرضا ابراهیمی مدیربرنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی شرکت مادرتخصصی هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که با حضور بیش از ۹۰ درصد سهامداران برگزار شد، گفت: در بخش تولید و گسترش معادن در سال ۹۷ معادل ۶۱ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۲۹۰ تن عملیات استخراج توسط شرکت‌های زیرمجموعه انجام شده که از این میزان ۵۶ میلیون تن به‌صورت باطله‌برداری و ۴ میلیون و ۹۰۵ هزار تن ماده معدنی استخراج شده است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در سال گذشته معادل ۴ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۷۸ تن سنگ‌آهن خریداری شده است، افزود: در سال 97 به میزان ۱۰ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۰۴ تن محصول‌های فولادی تولید شده که بخشی از آن برای خوراک کارخانه‌های میدکو استفاده و ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن به بازار عرضه و ۵۷ هزار تن نیز صادر شده است.

وی در مورد پیشرفت پروژه‌های میدکو اتمام ۴ طرح مهم توسط این شرکت را یکی از بهترین اتفاق‌ها در سال گذشته دانست و گفت: در این خصوص می توان به فولادسازی بردسیر، کاتد شهر بابک، توسعه فروسیلیس همدان و خردایش مجدد سیرجان اشاره کرد که اتمام فولاد بردسیر تکمیل زنجیره تولید در این شرکت را به همراه داشته است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه ‌اکنون سیستم‌های اطلاعاتی میدکو و راهکار جامع اطلاعاتی که طی آن همه فرآیندهای کسب و کار و تولید مکانیزه خواهد شد، در حال اجرا می باشد، گفت: در سال گذشته میدکو موفق به دریافت تندیس جایزه ملی تعالی سازمانی، دریافت جایزه مدیریت دانش در سطح جهانی در سازمان تجارت جهانی ژنو، صعود به رتبه ۴۴ در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران در سیستم IMI100 و همچنین اخذ نشان برتر جایزه بهر‌ه‌وری معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) شد.

مدیربرنامه‌ریزی، توسعه و تکنولوژی میدکو با بیان اینکه در سال گذشته ۴۴۶۵ میلیارد تومان فروش تلفیقی انجام شد، افزود: مبلغ ۸۳۹ میلیارد تومان سود تلفیقی، ۷۸۰ میلیارد تومان سود قابل تقسیم و ۲۷ تومان سود به ازای هر سهم در صورت‌های مالی میدکو شناسایی شد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در سال 97 سهام میدکو دارای 120 درصد بازده بوده است، ادامه داد: این شرکت در سال ۹۸، حدود ۹۴٫۵ میلیون تن استخراج مواد معدنی خواهد داشت که ازاین میزان ۸۲٫۵ میلیون تن عملیات باطله‌برداری و ۱۱٫۵ میلیون تن استخراج مواد معدنی است.

وی جمع محصولات تولیدی میدکو در سال ۹۸ را ۱۴٫۷ میلیون تن اعلام کرد و گفت: از این میزان ۵٫۸ میلیون تن قابل عرضه به بازار خواهد بود.

در ادامه این مجمع علی‌اصغر پورمند مدیرعامل میدکو نیز در خصوص درصد پیشرفت و بهره‌برداری از فولاد بردسیر گفت: این واحد به تولید رسیده و افتتاح نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه تولید فولاد بردسیر در سال‌های ۹۷ -۹۸ طبق برنامه‌ریزی انجام شده در حال اجراست، ادامه داد: میزان تولید فولاد بردسیر برای سال 98 ۴۰۰ هزار تن پیشبینی شده است.

مدیرعامل میدکو در مورد به ظرفیت رسیدن طرح‌ کک سازی زرند نیز گفت: وضعیت معادن زغال‌سنگ کشور نامناسب بوده و به دلیل آماده‌سازی انجام شده تولید آنها کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه معادن طبس ۲ ، ۳ و معدن خمرود در اختیار میدکو قرار گرفته و هم‌اکنون در حال آماده‌سازی هستند، افزود: به لحاظ تامین زغال‌سنگ مشکل ما برطرف خواهد شد و به دلیل اینکه طرح‌های کک‌سازی شرکت نیز با معادن زغال‌سنگ در ارتباط هستند با راه‌اندازی این معادن واحدهای کک‌سازی نیز به ظرفیت خواهند رسید.

پورمند در خصوص پروژه‌های جدید میدکو تصریح کرد: در سال جاری یک طرح تولید شمش منیزیم در میدکو تعریف شده است که کارهای مقدماتی آن انجام شده و در چند روز آینده اقدامات مربوط به عملیات خاکی آن آغاز می‌شود.

در ادامه مجمع عمومی عادی سالیانه میدکو، مجید قاسمی رئیس هیات مدیره این شرکت نیز اظهار داشت: که مجموع سرمایه گذاری های میدکو هم‌اکنون بالغ بر ۵ میلیارددلار می باشد و با نرخ فعلی دلار این میزان سرمایه‌گذاری معادل بیش از 60 هزار میلیارد تومان می باشد که تاکنون حدود 4 میلیارد دلار آن معادل بیش از 45 هزار میلیارد تومان محقق شده است.

قاسمی در خصوص بازپرداخت نحوه بدهی‌های ارزی میدکو نیز گفت: باتوجه به رشد درآمد میدکو به طورسالیانه پیش‌بینی می‌شود که برای سال‌های ۹۹ و ۹۸ شرایط بهتری ایجاد شود.

پس از آن گزارش گزارش حسابرسی و عملکرد هیات مدیره در مجمع ارائه شد که مشروح آن را در ذیل می خوانید:

آخرین تغییرات سرمایه:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

تولید در معادن:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های در دست ساخت:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده


صورت سود و زیان تلفیقی:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

صورت سود و زیان شرکت اصلی: 

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

اقلام صورت سود و زیان تلفیقی:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

اقلام صورت سود و زیان:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

سرمایه‌گذاری‌ها:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

ساختار سرمایه:

افزایش درآمد میدکو در سال های آینده


افزایش درآمد میدکو در سال های آینده


صورت سود و زیان سال مالی منتهی به 29 اسفند 97: 


افزایش درآمد میدکو در سال های آینده

لازم به ذکراست؛ براساس مصوبات این مجمع سود 242 ریالی به ازای هر سهم و آزمون پرداز ايران مشهود نیز به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و روزنامه اطلاعات نیز بعنوان روزنامه کثیرالانتشارجهت چاپ آگهی های شرکت تعیین شدند.

براین اساس ، موسسه رایمند و همکاران نیز بعنوان بازرس علی البدل تعیین و پاداش هیات مدیره و حق حضور اعضای غیرموظف نیز به ترتیب 12078 میلیون ریال و12000000ریال تصویب شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: