تعداد بازدید : ۴۵۲
کد خبر : ۱۹۱۵۱۵
مدیرعامل تامین سرمایه نوین مطرح کرد:
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
کارشناس بازار سرمایه گفت: برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه باید به ریسک‌های آن نیز توجه کرد. البته باید بدانیم که رشد بازار سهام یک رشد اسمی است و در نتیجه کاهش ریسک‌ها یا افزایش بهره‌وری و توسعه بازار فروش نیست.

به گزارش بورس نیوز، ولی نادی قمی درباره ارزش دلاری بازار سرمایه اظهار کرد: اگر رشد بازار سهام را با رشد قیمت‌ها در بازار مسکن، ارز، طلا، اتومبیل و حتی کالاهای عمومی مقایسه کنیم، حاکی از جا ماندن این بازار از سایر بازارها است. بنابراین احساس جا ماندن از سایر بازارها که در عموم فعالان بازار سهام مشاهده می‌شود، یک پتانسیل قوی برای رشد بالقوه بازار ایجاد می‌کند.

وی افزود: بازار سهام در دو هفته اخیر وضعیت شکننده‌ای داشته است. به نظر می‌رسد لغو معافیت‌های نفتی، تحریم فلزات و تنش‌هایی که به تازگی امریکا در منطقه به وجود آورده، شرایط بلاتکلیفی و سردرگمی را برای فعالان این بازار در پی داشته که این مساله باعث شده تا علاوه بر خروج نقدینگی مقداری از انرژی جنبشی بازار کاسته شود.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین بیان کرد: بدون در نظر گرفتن این موضوعات که در جای خود بسیار با اهمیت است، به نظر می‌رسد که می‌توان دلایل متعددی را برای توصیه به خرید سهام عنوان کرد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد یکی از این دلایل اینکه سود سال ۱۳۹۷ شرکت‌ها به کمک رشد نرخ ارز و بالا رفتن قیمت مواد خام در بازارهای جهانی، مطلوب بود، طوری که پیش‌بینی می‌شود سود شرکت‌های بورسی و فرابورسی بالغ بر ۱۴۰ هزار میلیارد تومان شود.

نادی قمی توضیح داد: این در حالی است که در نیمه اول سال ۱۳۹۷ دولت از پذیرش قیمت‌های بازاری ارز سرباز می‌زد و شرکت‌ها به اجبار محصولات خود را بر اساس قیمت ارز ۲۰۰۴ تومانی عرضه کنند.

وی تاکید کرد: چنانچه قیمت جهانی مواد خام (نفت، فلزات و محصولات پتروشیمی) در سال ۱۳۹۸ همچنان در سطح بالا بماند، با توجه به جهش قیمت ارز در سامانه نیما در ابتدای سال جاری، می‌توان امیدوار بود که سود شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ۱۷۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیرعامل تامین سرمایه نوین ادامه داد: باتوجه به اینکه در فصل برگزاری مجامع شرکت‌ها هستیم و روند تقسیم سود ۸۰ درصدی بازار، P/E بازار سرمایه حدود ۵ مرتبه برآورد می‌شود که با اعداد و ارقام تاریخی آن فاصله دارد.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: ارزش دلاری بازار سرمایه در ابتدای سال گذشته بالغ بر ۱۰۸ میلیارد دلار و قیمت دلار در بازار آزاد ۴۹۰۰ تومان بود. اگر فرض کنیم ارزش دلاری این بازار باید حفظ شود و آن را در میانگین قیمت نیمایی یا آزاد دلار ضرب کنیم، ارزش بازار سهام پتانسیل رشد بین ۵ تا ۶۰ درصد را دارد.

نادی قمی گفت: برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه باید به ریسک‌های آن نیز توجه کرد. البته باید بدانیم که رشد بازار سهام یک رشد اسمی است و در نتیجه کاهش ریسک‌ها یا افزایش بهره‌وری و توسعه بازار فروش نیست.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: