تعداد بازدید : ۵۸۴
کد خبر : ۱۹۱۵۸۳
مدیرعامل شرکت پاکدیس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
با افزایش نرخ فروش محصولات حاشیه سود حفظ می شود، ولی مبلغ ریالی درآمد و به تبع آن مبلغ ریالی سود افزایش خواهد یافت.
طرح توسعه که سبد محصولات «غدیس» را تنوع می بخشد

به گزارش بورس نیوز ، «غدیس» در چند روز اخیر بی اعتنا به روند بازار سرمایه پیش می تازد و رشد مناسبی هم داشته است. شرکت پاکدیس روز گذشته، خبر از افزایش نرخ تقریبا ۱۷ درصدی فروش ماالشعیر و  خود داده و انواع آبمیوه داده و با توجه به فروش ۷۰ هزار لیتر آبمیوه که در بودجه این شرکت آمده، درآمد حداقل ۲۷۰ میلیارد تومانی فروش و سود ناخالص تقریبا ۱۰۰ میلیارد تومانی دور از انتظار نیست.  این در حالی است که این شرکت تولیدکننده رب گوجه فرنگی نیز هست و با وجود شیب صعودی قیمت ها، «غدیس» هنوز خبری از افزایش نرخ رب گوجه اعلام نکرده است. 
لازم به ذکر است درآمد فروردین ماه پاکدیس رشد ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد. 

ناصر صمدی مدیرعامل شرکت پاکدیس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص پیش بینی روند درآمد شرکت بیان کرد: رشد درآمد شرکت نسبت به سال گذشته، ناشی از افزایش نرخ محصولات بوده و این روند ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بخشی از افزایش نرخ فروش محصولات به علت افزایش هزینه های تولید اعمال شده و در واقع افزایش بهای تمام را پوشش خواهد داد. اما نکته اینجاست که با افزایش نرخ فروش محصولات حاشیه سود حفظ می شود، ولی مبلغ ریالی درآمد و به تبع آن مبلغ ریالی سود افزایش خواهد یافت.

وی در مورد تاثیر افزایش نرخ رب گوجه فرنگی بر سودآوری شرکت گفت: مقداری رب گوجه فرنگی هم در سبد محصولات پاکدیس هست؛ ولی از آنجا که رب گوجه فرنگی به صورت فله تولید می شود، نوسانات قیمتی رب گوجه در بازار اثر چندانی بر سودآوری شرکت ندارد.

صمدی در رابطه با سایر برنامه های پاکدیس اظهار داشت: تنوع در طعم محصولات و تنوع بسته بندی جزو برنامه های همیشگی شرکت است. اما طرح توسعه ای جهت تولید محصولات بدون گاز یک لیتری در بسته بندی پت در دست اجرا است که ظرف ۳_۴ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. سرمایه مورد نیاز این طرح توسعه از منابع مالی داخلی شرکت تامین شده و نیازی به افزایش سرمایه نخواهد بود. با بهره برداری از این طرح، سبد محصولات شرکت متنوع تر خواهد شد.

وی تصریح کرد: حاشیه سود محصولات جدید تفاوت چندانی با حاشیه سود محصولات فعلی نخواهد داشت. نکته حائز اهمیت در صنعت غذایی این است که این صنعت همچون بعضی کسب و کارهای جدید و استارت آپ ها، جهش ناگهانی سود ندارد؛ ولی ثبات در روند فعالیت و حداقل آسیب پذیری از تحریم ها و شیب ملایم و صعودی سودآوری، از مهمترین تفاوت ها و نقاط قوت این صنعت است. وضعیت ترازنامه ای پاکدیس هم از استحکام مناسبی برخوردار است و به روند مثبت سودآوری شرکت خوشبین هستیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: