تعداد بازدید : ۸۴۹
کد خبر : ۱۹۱۶۸۵
 دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی تاکید کرد:
۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
سنتی‌ها در برابر مشکلات کنار کشیده اند، نه قیمت ماشین می‌دهند، نه مشکلی را حل می‌کنند، نه دنبال مبارزه با گرانی مسکن هستند و نه مسئولیت آن رو قبول می‌کنند.
استارتاپ‌ها جادو نمی‌کنند/ نقش پدر و مادر ناتنی را برای استارت آپ ها ایفا نکنید
 
به گزارش بورس نیوز ، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی در یادداشتی از مصائب و مشکلات این روزهای اکوسیستم استارتاپی نوشته است.
استارتاپ ها باید به رشد اقتصادی کمک کنند، استارتاپ ها باید جلوی فرار مغز ها را بگیرند، استارتاپ ها باید بازار را متعادل نگه دارند، جلو اختلاس و فساد را بگیرند، مانع افزایش قیمت خودرو شوند، تمام مشکلات فرهنگی و خانوادگی را رفع کنند و هزار حرف و حدیث دیگر.
 
خیلی وقت ها این حرف ها را خودمان می‌زنیم که به خود امید دهیم و به آینده امیدوار باشیم. ولی واقعا باید بدانیم که استارتاپ ها جادو نمی‌کنند. دلیل گران شدن قیمت خودرو استارتاپ‌ها نبودند که بتوانند در پایین آمدن قیمت خودرو کمک کنند. بالا رفتن قیمت مسکن هم در دست استارتاپ ها نبوده که حالا با یک دگمه اقدام به پایین آوردن آن کنند.
 
از همه این ها گذشته، ما انتظار داریم که استارتاپ ها دست به دست هم داده و جلوی قاچاق کالا و کلاهبرداری ها را  هم بگیرند. به سادگی هم کلمه مجازی و آنلاین به تمام اینها می‌چسبانیم و چشممان را بر روی تمام مشکلات موجود در دنیای واقعی می‌بندیم و می‌خواهیم استارتاپ‌ها نتیجه مشکلاتی که سال‌ها و بر اثر برنامه‌ریزی های نادرست ایجاد شده‌اند را در مدت بسیار کوتاهی برطرف کنند.
 
استارتاپ هایی شاید، تاکید می کنم شاید، بتوانند این همه کار مفید را در کشور انجام دهند، ولی آنقدر درگیر مشکلات بیمه، مالیات و قانون‌های پیچیده هستند که اگر هم بتوانند این مشکلات را رفع کنند، زمانی برای فکر کردن و تلاش برای رفع این مشکلات ندارند.
 
قصدم از نوشتن این مطلب کوتاه این بود که بگویم انتظارمان از استارتاپ ها زیاد شده و دنبال جادو و جادوگر هستیم. اشتباه فکر می‌کنیم. با کمبود زیرساخت مواجهیم ولی می‌خواهیم یک شبه بهشت کارآفرینی بسازیم. تلاش نمی‌کنیم مشکلات این اکوسیستم را رفع کنیم ولی انتظار‌های عجیبی از آن داریم.
 
در ماه‌های گذشته از اتحادیه املاک گرفته تا اتحادیه ماشین فروش‌ها و هر سازمان و نهادی دیگری، به دنبال این هستند که تمام مشکلات، مسئولیت و خرابی را سر اکوسیستم و صنعتی خالی کنیم که چند سال بیشتر از عمر آن نگذشته و خیلی جوان‌تر از آن است که بتواند با تمام این مشکلات مبارزه کند.
 
جالب اینجاست که سنتی‌ها در برابر مشکلات کنار کشیده اند، نه قیمت ماشین می‌دهند، نه مشکلی را حل می‌کنند، نه دنبال مبارزه با گرانی مسکن هستند و نه مسئولیت آن رو قبول می‌کنند. چشمشان را بر تمام درگاه های ورودی کشور می‌بندند و دنبال قاچاق و قاچاقچی در سایت‌های مختلف می‌گردند. شاید بهتر باشد بگوییم که بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند: آهای استارتاپ‌ها مشکلات را حل کنید، اگر مشکلات را حل نکنید شما را می‌بندیم.
 
نمی‌دانم اسم این مطلب رو طنز یا واقعیت بگذارم، ولی موضوعات مطرح شده درد مشترک چند ماه گذشته اکوسیستم استارتاپی، انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی است. انشالله این مشکلات هم مرتفع شود. تقاضا دارم که نقش زن ‌بابا یا پدر و مادر ناتنی را برای استارتاپ‌ها بازی نکنیم.
 
مسئولان و کارکنان این‌ها کسب‌و‌کار‌ها، بچه های همین کشور و مملکت هستند که مانده اند و سعی می‌کنند کشور خودشان را بسازند.
 
شایان شلیله
 
دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی
 
۹۸/۳/۱
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: